Tablice interaktywne – efektywne nauczanie, lepsza współpraca [wyniki badań]

Trwa ogólnopolska akcja cyfryzacji polskich szkół w ramach programu Aktywna Tablica, która ma na celu zwiększenia wykorzystania w szkołach urządzeń audiowizualnych: zestawów interaktywnych, czyli tablic interaktywnych z projektorem, monitorów interaktywnych.

Tablice interaktywne wprowadzają znaczącą, pozytywną zmianę w procesie nauczania, co udowadniają badania Brytyjskiej Agencji Komunikacji i Technologii w Edukacji (BECTA): Uczniowie w grupie wiekowej 5-7 lat nauczyli się zagadnień przeznaczonych na dwa lata nauki 4,75 miesiąca szybciej niż rówieśnicy stosujący tradycyjne materiały (książka, zeszyt, tablica do pisania na niej kredą).

Z badania wynika też , że:

– używanie tablic interaktywnych ma pozytywny wpływ na koncentrację i współpracę między uczniami

– zwiększa zaangażowanie uczniów w lekcję

– tablice pomagają zwiększyć  liczbę materiałów wideo wykorzystywanych podczas lekcji, co ma szczególne znaczenie w nauce języków obcych.

Zaplanowany na lata 2017-2019 program Aktywna Tablica obejmie aż 15 580 szkoły, z czego 5 582 – w 2017 roku.

Prosimy kliknąć w ten link i dodatkowo zapoznać się z zaletami najpopularniejszych na świecie tablic interaktywnych SMART oraz z rankingiem tablic interaktywnych.

CHCESZ KUPIĆ?

ZADZWOŃ: 22 752 27 88

NAPISZ:

Źródło: http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/nowoczesne-technologie-w-edukacji,4244153,art,t,id,tm.html