Cubico Coding – nauka kodowania dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat

Cubico jest interaktywnym zestawem edukacyjnym dla młodszych dzieci. Pomaga w naturalny sposób nauczyć się kodowania. Oparty jest na opowiadaniach i zabawach. Zawiera: aplikację na telefon lub tablet, łączący się z tymi urządzeniami interfejs do kodowania za pomocą odpowiednich klocków oraz zestaw książeczek-plansz z zadaniami dla dzieci.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu: telefon: 22 752 77 88-96,

mail: kontakt@irs.com.pl

Praca ucznia polega na analizie problemu, opracowaniu rozwiązania i sprawdzeniu osiągnięcia celu.

1. Dzieci nauczą się przez zabawę podstaw algorytmów kodowania oraz poprawiają zdolność myślenia obliczeniowego.
  2. Zabawa pomaga dzieciom nauczyć się kodowania dzięki interaktywnej rozszerzonej rzeczywistości, wyłamującej się z tradycyjnej metody programowania.
  3. Interaktywny sposób uczenia się polegający na tworzeniu zabawnych opowieści z elementami systemu internet of things (internetu rzeczy). Dotknij i baw się scenkami pełnymi niesamowitych historii. Zobacz animację na urządzeniu mobilnym – telefonie lub tablecie.
  4. Podczas opracowania systemu Cubico ściśle ze sobą współpracowali eksperci od kodowania i edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej.

Cubico rozwija umiejętność wskazywania problemu oraz jego rozwiązania przez wdrażanie samodzielnie opracowanego algorytmu.

Jak bawić się z Cubico Coding?

1. Pobierz darmową aplikację Cubico ze sklepu Google Play lub App Store. Zeskanuj okładkę książeczki za pomocą aplikacji rozszerzonej rzeczywistości.
  2. Dokonaj wstępnego kodowania, układając klocki na planszach
  3. Koduj, układając klocki na specjalnej belce (interfejsie)
  4. Sprawdź poprawność kodowania w aplikacji w telefonie lub smartfonie.

Wymagania sprzętowe: iPhone4s, 5, 6 i 6plus, iPad Mini, iPad3 i 4 , iPad Air i Air2 oraz Tablety i telefony –  z systemem Android 4.0.3 i nowszym wyposażone w tylną kamerę i Bluetooth.

Z Cubico Coding może bawić się każdy, także dorośli, ale gra dedykowana jest dla dzieci w wieku 4-10 lat.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu:

telefon: 22 752 77 88-96,

mail: kontakt@irs.com.pl

(Odwiedzono 1 402 razy, 1 dzisiaj)