Cyfrowe laboratorium przyrodnicze PASCO – zestaw promocyjny za 4108 zł

PASCO_zestaw_c47208ca00

 

Zestaw startowy PASCO
PS-2401 – Oprogramowanie SPARKvue do interaktywnej wizualizacji i analiz – licencja typu single user
PS-2009A – Interfejs SPARKlink
PS-2102 – PASPORT Czujnik pH
PS-2103A – PASPORT Czujnik ruchu
PS-2110 – PASPORT Czujnik dwutlenku węgla

ZESTAW PROMOCYJNY PASCO zawiera elementy, dzięki którym możemy rozpocząć przygodę z cyfrowymi laboratoriami przyrodniczymi PASCO. Dzięki czujnikom, które wchodzą w skład zestawu możemy wykonywać podstawowe ćwiczenia i doświadczenia z różnych dziedzin. Możemy mierzyć temperaturę, napięcie, poziom pH, poziom CO2, jak również wykorzystując czujnik ruchu możemy określić prędkość, przyspieszenie czy odległość różnych obiektów.

 

W skład zestawu wchodzą:

Nagrodzone Złotym Medalem MTP oprogramowanie SparkVue w języku polskim służące do interaktywnej wizualizacji i analizy danych.

 

Interfejs Pasco (PS-2009A) posiadający możliwość jednoczesnego podłączenia 2 zewnętrznych czujników połączony z komputerem poprzez przewód USB. Interfejs posiada dodatkowo wbudowane czujniki temperatury oraz napięcia z przewodami dołączonym w zestawie.

 

Czujnik stężenia dwutlenku węgla (PS-2110) ma szeroki dynamiczny zakres pomiaru (0-300K ppm), dzięki czemu możemy dokonywać rozmaitych pomiarów stężenia CO2 poczynając od doświadczeń z wykiełkowaniem grochu (10K ppm), przez zawartość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu (50K ppm), jak również badania stężenia dwutlenku węgla w spalinach samochodowych (80K i więcej) ppm. Dodatkowym ułatwieniem jest szybka i bezproblemowa kalibracja czujnika, którą niezwykle prosto wykonać przyciskając zaledwie jeden przycisk bez potrzeby wykonywania tego z poziomu oprogramowania.

Typowe zastosowania dla czujnika PS-2110, to:

– badanie absorbcji CO2 podczas zjawiska fotosyntezy,

– badanie oddychania organizmów żywych,

– badanie stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniach czy też badanie jego powstawania w trakcie zachodzenia różnych reakcji chemicznych.

 

Czujnik pH (PS-2102), dzięki któremu zmierzymy kwasowość substancji dostępnych w każdym domu, jak również tych bardziej specjalistycznych. Jest to czujnik o wysokiej rozdzielczość pomiarów, dzięki czemu możemy dokonywać badań w trakcie reakcji zobojętniania, obserwując nawet niewielkie zmiany kwasowości.

 

Czujnik ruchu (PS2103A) pozwalający na precyzyjny pomiar odległości, prędkości oraz przyspieszenia różnych obiektów. Czujnik ten idealnie współpracuje z różnymi akcesoriami, takimi jak stojaki, uchwyty, wózki czy równie pochyłe, dostępne w większości sal fizycznych. Istnieje możliwość skompletowania również całego asortymentu akcesoriów firmy PASCO, które idealnie nadają się do omawiania wszelkich zagadnień związanych z ruchem. Czujnik wykrywa obiekty znajdujące się już ok 15 cm od urządzenia, dzięki czemu możemy go stosować do różnych pomiarów, takich jak:

– ustalenie zależności pomiędzy położeniem, prędkością i przyspieszeniem,

– zasada zachowania pędu i energii w czasie kolizji,

– monitorowanie ruchu sinusoidalnego ciała zawieszonego na sprężynie,

– pomiar ruchu małych oraz dużych obiektów.

 

PONADTO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY ZESTAWU STARTOWEGO O KOLEJNE CZUJNIKI DO POMIARU INNYCH WIELKOŚCI Z ZAKRESU NAUK PRZYRODNICZYCH. W OFERCIE PASCO JEST OK. 70 RÓŻNYCH RODZAJÓW CZUJNIKÓW I KILKASET RÓŻNYCH AKCESORIÓW UŁATWIAJĄCYH PRZEPROWADZANIE DOŚWIADCZEŃ. 

 

Wszystkie produkty oferowane w cenach promocyjnych są nowe, wolne od wad. Ceny promocyjne obowiązują tylko dla sektora edukacji do daty zakończenia promocji, a jeśli jej nie zaznaczono – do wyczerpania egzemplarzy promocyjnych. Ceny mogą ulec zmianie z uwagi na wahania kursów walut. Informacja o promocjach oraz ceny podane w cenniku w portalu www.cyfrowa-szkola.info nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66, ust. 1 Kodeksu Cywilnego. W celu poznania oferty przygotowanej specjalnie dla Państwa prosimy o kontakt na e-mail: kontakt@irs.com.pl