Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie naucza z PASCO

Stowarzyszenie Rozwinąć Skrzydła w Strzałkowie w listopadzie ubiegłego roku aplikowało do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu o dotację w dziedzinie edukacji ekologicznej. Projekt „Moja wymarzona ekopracownia – centrum edukacji ekologicznej” pozytywnie przeszedł ocenę formalną i merytoryczną i otrzymał dofinansowanie w wysokości 60.000,00 zł.

Centrum powstało w Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie. Dotacja z funduszu pozwoliła wyposażyć pracownię  w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz przyrządy i środki dydaktyczne niezbędne do przeprowadzania doświadczeń i badań.

Dnia 23 września 2015r. odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Moja wymarzona ekopracownia – centrum edukacji ekologicznej” i oficjalne otwarcie centrum. W uroczystości wzięli udział m.in.: Zastępca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Pan Marek Baumagart, Wójt Gminy Strzałkowo Pan Dariusz Grzywiński, Dyrektor Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady Powiatu Kaliskiego Pani Wioletta Przybylska, lokalne władze, dyrektorzy jednostek oświatowych z gminy Strzałkowo i powiatu słupeckiego, przedsiębiorcy.

Podczas otwarcia centrum zaprezentowana została gościom lekcja pokazowa przygotowana przez Panią Dorotę Wojtaszak, Panią Marię Hodak i Panią Marzenę Rewers z udziałem uczniów gimnazjum.

Z pracowni korzystać będą głównie uczniowie gimnazjum, ale będzie ona również udostępniana chętnym z innych jednostek oświatowych.

pasco_fotosynteza
Dzięki zestawowi PS-2521A Pasco uczniowie z łatwością nauczą się, na czym polega fotosynteza.
laboratoria_przyrodnicze_pasco_podczas_pracy
Za pomocą czujnika PS-2170 Pasco możesz zmierzyć pH. Czy wiesz, że Pepsi ma odczyn…? Zmierz sam.
praca_z_pasco
Uczniowie z Gimnazjum im. Janusza Korczaka podczas nauki z wykorzystaniem czujników Pasco

 

Źródło tekstu i więcej zdjęć na: http://gimstrzalkowo.pl/

Przeczytaj też:

Co słychać w Pracowni Ekologicznej w Publicznym Gi... Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Białobrzegach poznawali znaczenie różnych wskaźników środowiska: wartości pH , zawartość dwu...
Pakiet Standardowy Pasco PS-2931B Do Nauki Fizyki Fizyka jest bardzo ważną dziedziną nauki, która, jak powszechnie wiadomo rządzi się swoimi prawami. Chcąc sprawdzić niektóre z nich potrzebowalibyśmy ...
Pakiet Standardowy Pasco PS-2927C Do Nauki Chemii Lekcje chemii od zawsze opierają się na prostych lub bardziej zaawansowanych doświadczeniach. Teraz dzięki zestawom czujników do nauki chemii możemy s...
Pakiet Standardowy Pasco PS-2925A Do Nauki Biologi... Lekcje biologii od dziś nie muszą już wyglądać tak samo. Dzięki zestawom czujników do nauki biologii możemy wyjść poza ramy podręcznika i dokonać wiel...