I ty możesz zostać naukowcem

Jak zostać naukowcem? Istotna wydaje się umiejętność podawania wszystkiego w wątpliwość, nawet faktów dawno potwierdzonych, na przykład: Nie wierzę, że Ziemia kręci się dookoła słońca! To nie do wiary, ale dziś rośnie grupa osób, którzy nie szczepią dzieci, nie wierzą w kulistość naszej planety oraz wierzą w duchy. W tej sytuacji dokonywanie nawet prostych doświadczeń, powtarzanie ustalonych już faktów naprawdę ma znaczenie.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu:

telefon: 22 752 77 88-96,

mail: kontakt@irs.com.pl

Doświadczenie fizyczne zaprzeczy lub potwierdzi tezę o ruchu obrotowym Ziemi. Następnie, jeśli już potwierdzi, można postawić następne pytanie: Dlaczego Ziemia kręci się dookoła Słońca?

Do wątpliwości i zdolności stawiania pytań należy dodać zapał do nauki i pracowitość.
Dzieci i młodzież mogą zacząć już dziś z pomocą książeczki „I Ty możesz zostać naukowcem”. Dziesięć doświadczeń,m.in.:

– Czy ziemniaki mogą być źródłem prądu elektrycznego?
– Dlaczego się pocimy?
– Czy słodka cola jest kwaśna?

wprowadzą młodych odkrywców w fascynujący świat nauk przyrodniczych.
Do niektórych doświadczeń potrzebne będą czujniki PASCO.

I ty możesz zostać naukowcem, Rafał Jakubowski, Mirosław Łoś, Kazimierz Paprzycki, Wydawnictwo Republika Ostrowska, Ostrów Wielkopolski 2018

Kup książkę w zaprzyjaźnionym sklepie Av-Systemy.pl