Jak skutecznie wykorzystać system edukacyjny STEM z PASCO w swojej szkole?

PASCO wprowadził nowoczesny system edukacyjny STEM do polskich szkół. System łączy naukę programowania, robotykę, inżynierię, doświadczenia z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyczną analizę wyników eksperymentów. Ma potencjał, by unowocześnić sposób nauczania tych przedmiotów. Jak skutecznie wykorzystać go w swojej szkole? Oto kilka praktycznych wskazówek dla nauczycieli.

Integracja różnych dziedzin nauki

Jednym z największych atutów systemu PASCO jest jego zdolność do pełnej integracji różnych dziedzin STEM. Dzięki oprogramowaniu obsługującemu każdą z tych dziedzin nauczyciele mogą łączyć naukę programowania z doświadczeniami przyrodniczymi i matematyczną analizą danych. To podejście pozwala na głębsze zrozumienie materiału przez uczniów i rozwijanie umiejętności, które będą im potrzebne w przyszłej pracy.

Wykorzystanie //code.Node w praktyce

Urządzenie //code.Node (PS-3231) zostało zaprojektowane specjalnie do nauki programowania w szkołach. Pięć wbudowanych czujników i cztery moduły wykonawcze //code.Node umożliwiają przeprowadzanie różnorodnych doświadczeń przyrodniczych, które można wykorzystać jako bazę do nauki programowania.

Zestaw do badania zjawisk biologicznych i ekologicznych, zawierający wszystko, czego uczniowie potrzebują, aby zaprojektować, zbudować, zaprogramować i zbadać własną szklarnię.

Jak zacząć?

  1. Zapoznanie się z podręcznikiem – Do każdego urządzenia dołączony jest podręcznik, jak połączyć naukę kodowania z poznawaniem zjawisk przyrodniczych. Zawiera on gotowe scenariusze lekcji, które można łatwo zaadaptować do potrzeb uczniów.
  2. Planowanie lekcji – Wykorzystaj gotowe scenariusze jako podstawę swoich lekcji, dostosowując je do poziomu zaawansowania uczniów.
  3. Kreatywne podejście – Zachęcaj uczniów do tworzenia własnych projektów, bazując na zdobytej wiedzy. To pomoże im rozwijać kreatywność i umiejętności rozwiązywania problemów.

Praktyczne zastosowanie PASCObota

PASCObot (PS-2994) to robot edukacyjny, który łączy programowanie, robotykę, inżynierię i doświadczenia przyrodnicze. Uczniowie mogą korzystać z gotowych scenariuszy ćwiczeń, modyfikować je lub tworzyć własne projekty.

Jak go wykorzystać?

  1. Gotowe scenariusze ćwiczeń – Skorzystaj z gotowych scenariuszy, takich jak poruszanie się po labiryncie, omijanie przeszkód czy śledzenie linii. Te ćwiczenia wprowadzają uczniów w podstawy programowania i robotyki.
  2. Rozwijanie umiejętności praktycznych – Zajęcia z PASCObotem pomagają uczniom rozwijać umiejętności kodowania, matematyki, myślenia procesowego oraz współpracy w grupie. Możliwość modyfikacji scenariuszy ćwiczeń daje uczniom przestrzeń do eksperymentowania i nauki na błędach.
  3. Projektowanie własnych rozwiązań – Zachęcaj uczniów do projektowania własnych ćwiczeń i wyzwań dla PASCObota. To podejście wspiera rozwój ich kreatywności i zdolności do rozwiązywania nietypowych problemów.

Wsparcie dydaktyczne i techniczne

System PASCO oferuje wszechstronne wsparcie dla nauczycieli. Obejmuje ono zarówno pomoc dydaktyczną, jak i techniczną, co powoduje, że nauczanie STEM jest bardziej efektywne i dostępne. Na stronie www.pasco.com.pl znajdziesz więcej informacji, gotowe doświadczenia i programy, a także pomoc techniczną i dydaktyczną.

Jak skorzystać ze wsparcia?

  1. Webinary i szkolenia – Uczestnicz w dostępnych szkoleniach i webinarach, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości systemu PASCO.
  2. Baza wiedzy online – Korzystaj z dostępnych online materiałów edukacyjnych, które ułatwią Ci planowanie i prowadzenie zajęć.
  3. Kontakt z ekspertami – W razie potrzeby skontaktuj się z ekspertami PASCO, którzy mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów technicznych i dydaktycznych.

System edukacyjny STEM z PASCO to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, które może znacząco wzbogacić proces nauczania w polskich szkołach. Dzięki integracji różnych dziedzin nauki, wsparciu technicznemu i dydaktycznemu oraz praktycznym urządzeniom, takim jak //code.Node i PASCObot, nauczyciele mogą skutecznie rozwijać zainteresowania i umiejętności uczniów. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.pasco.com.pl i odkrycia pełnych możliwości, jakie oferuje PASCO.

STEM z PASCO [POBIERZ ULOTKĘ]

(Odwiedzono 11 razy, 1 dzisiaj)
Scroll to Top