||

Jak wybrać do szkoły projektor multimedialny wraz z ekranem projekcyjnym?

Tego typu zestaw powinien być wsparciem  i uzupełnieniem szkolnych pracowni komputerowych wszędzie tam, gdzie nie ma zestawu interaktywnego. Zarówno projektor, jak i ekran projekcyjny powinny być przystosowane do bezpiecznego przenoszenia i przechowywania jednocześnie pozwalając na uzyskanie optymalnej jakości obrazu w czasie zajęć lekcyjnych.

Podobnie jak w przypadku projektora do tablicy interaktywnej, konieczne jest, aby wyświetlane podczas zajęć mapy, schematy lub zdjęcia jak najwierniej opowiadały oryginałowi.

Wybierając projektor multimedialny powinniśmy kierować się podstawowymi parametrami  technicznymi tego urządzenia (jasność, rozdzielczość, żywotność źródła światła) oraz wpływem jego pracy na uczniów i nauczycieli.

projektory_multimedialne_do_szkoly_cyfrowa_szkola
Najlepsze projektory multimedialne dedykowane do szkół

Pułapką przy wyborze projektora jest niedostosowanie jego rozdzielczości do rozdzielczości komputera nauczycielskiego przez co uzyskujemy obraz niewyraźny i nieczytelny. Minimalną rozdzielczością pozwalającą na skuteczną pracę podczas zajęć dydaktycznych jest XGA 91024×768). To jest minimalne wymaganie sprzętowe dla projektora multimedialnego do szkoły.

Aby obraz z projektora był dobrze widoczny dla uczniów, minimalny rozmiar wyświetlanego obrazu w podstawie powinien wynosić 160 cm. Jasność projektora pozwalająca na uzyskanie dobrej jakości obrazu przy tej wielkości ekranie to minimum 2500 ANSI lumenów. Bardzo ważne jest, aby projektor oraz jego lampa objęte były gwarancją producenta.

projektor_hitachi_cp_x_2541_wn_widok_z_profilu_gwarancja_5_lat[1]
Wybrane projektory multimedialne Hitachi objęte są wydłużoną gwarancją producenta dla szkół
Wszystkie te wymagania brzegowe z naddatkiem spełniają projektory edukacyjne Hitachi. Modele przeznaczone do szkół objęte są wydłużoną, w zależności od modelu nawet 5-letnią gwarancją:

 

Złóż zapytanie oferowe o projektor multimedialny

do szkoły, 

pisząc na: kontakt@irs.com.pl

dzwoniąc pod numer: 22 752 27 88-96

 

 

 

(Odwiedzono 362 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy