Jak zmierzyć temperaturę za pomocą czujników Pasco?

W ofercie Pasco jest kilka czujników służących do pomiaru temperatury? Czym się różną, skoro wszystkie mierzą temperaturę w stopniach Celsjusza, Fahrenheita i Kelwinach?

pasco1Przede wszystkim sposobem odczytu temperatury oraz zakresami.
Najprostszy czujnik  temperatury szybkiej reakcji, który dołączany jest do niektórych modeli interfejsów jest w stanie zmierzyć temperaturę każdego obiektu, pod warunkiem, że zawiera się ona w przedziale od -30O do +105O .

Jest to czujnik, który w bardzo szybki sposób wychwytuje zmiany temperatury i nanosi je na wykres.

pasco2Kolejnym czujnikiem, temperatury, na który warto zwrócić uwagę, to czujnik ze stalową sondą, która umożliwia jej umieszczenie w różnego rodzaju miejscach, odczytując przy tym temperaturę w zakresie od -35O do +135O. Gdyby tego było mało zawsze można użyć czujnika mierzącego temperaturę w sposób bezdotykowy, dzięki czemu jest w stanie odczytać temperaturę obiektów, której wartość jest wyższa niż -70O i mniejsza od +380OC.

pasco3Niemniej jednak czasem zdarza się potrzeba dokonania pomiarów bardziej ekstremalnych. W takim momencie Pasco poleca skorzystanie z czujnika temperatury typu K, który jest w stanie zmierzyć wartość mieszczącą się w zakresie od -200OC nawet do +1000OC, dzięki czemu możemy zmierzyć temperaturę gazów czy też nawet otwartego ognia.