|

Laboratoria Przyszłości 2022 r.: Zasady, terminy, wnioski

Pełna oferta zestawów i kompendium wiedzy o programie Laboratoria Przyszłości 2022 r.:

Laboratoria przyszłości 2022 r.
Pełna oferta zestawów i kompendium wiedzy o programie Laboratoria Przyszłości 2022 r.

Do 19 września 2022 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki wydłużyło szkołom niesamorządowym możliwość składania wniosków w programie Laboratoria Przyszłości 2022 r. Do 20 czerwca 2022 r. wnioski złożyło aż 80% uprawionych szkół. 80 to nie 100. Zachęcamy pozostałe szkoły do wnioskowania o pieniądze na wyposażenie pracowni przyrodniczych.

Warto tym bardziej, że pierwsze szkoły już dostały pieniądze z projektu, mimo że czas na składanie wniosków, jak wspomnieliśmy, mija 19 września. Zwracamy też uwagę, że w związku z wysoką inflacją w Polsce, nie warto czekać na zakupy do czasu rozliczenia środków, czyli do 30 czerwca 2023 r. Może być tylko drożej, więc warto kupować wyposażenie pracowni już teraz.

Wypełnij oficjalny wniosek MEiN o finansowanie w programie Laboratoria Przyszłości 2022 r.

Warto też pamiętać, że złożony wraz z wnioskiem wykaz planowanego wyposażenia, jakie szkoła planuje zakupić w ramach dofinansowania nie jest wiążący. Zmiana decyzji po otrzymaniu środków jest zjawiskiem normalnym, gdyż w dzisiejszych czasach zmienią się ceny i terminy dostępności urządzeń, a także pojawiają się możliwości dużo bardziej atrakcyjne z dydaktycznego punktu widzenia, o których szkoła mogła nie wiedzieć wcześniej. Jedyne wymaganie, które musi być bezwzględnie spełnione, to zgodność z Katalogiem wyposażenia ogłoszonym przez MEiN na internetowej stronie Programu.

Przypominamy! W 2022 r. trwa nabór dla podstawowych szkół niesamorządowych, w tym dla: 

  • Szkół publicznych 
  • Szkół niepublicznych 
  • Publicznych i niepublicznych szkół artystycznych 
  • Publicznych szkół w zakładzie poprawczym i schronisku dla nieletnich

UWAGA! Do udziału w naborze zapraszamy również podstawowe szkoły samorządowe, które nie złożyły wniosku w pierwszym terminie.  

Do kiedy można składać wnioski w programie Laboratoria Przyszłoścci 2022 r.

Termin składania wniosków: 19 września 2022 roku.  

Uczestnictwo w programie nie wymaga wkładu własnego, a dzięki niemu Państwa placówki i uczący się w nich uczniowie uzyskają dostęp do nowoczesnego wyposażenia.

Przed przystąpieniem do wypełniania wniosku prosimy o zapoznanie się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi naboru, które MEiN zamieszcza na tej stronie.

Pełna oferta zestawów i kompendium wiedzy o programie Laboratoria Przyszłości 2022 r.:

Laboratoria przyszłości 2022 r.
Pełna oferta zestawów i kompendium wiedzy o programie Laboratoria Przyszłości 2022 r.
(Odwiedzono 3 586 razy, 4 dzisiaj)

Podobne wpisy