Laboratorium chemiczne Pasco Fascynująca lekcja chemii w twojej szkole

PS2921Zestaw startowy Pasco dla chemii (PS-2921) zawiera pakiet czujników, które suche wyjaśnienia i wzory z podręcznika zamieniają w pasjonujące doświadczenia. Dzięki naszym czujnikom przekonasz się choćby o tym, że coca-cola jest niemal identycznej kwasowości jak ocet. Nie czujemy jej przez wysoką zawartość cukru i aromatów w popularnym napoju.

Za pomocą podstawowego czujnika chemicznego jesteśmy w stanie dokonywać wielu pomiarów takich jak: temperatura, pH, przewodność, ciśnienie oraz napięcie. Są to podstawowe wielkości chemiczne, które pojawiają się w wielu działach nauk chemicznych.

PS2117
Czujnik PS-2117 Pasco
PS2121
Czujnik PS-2117 Pasco

Czujnik PS-2117 umożliwia dokładne liczenie kropel. Jest niezbędny przy przeprowadzaniu dokładnych reakcji chemicznych i tworzeniu roztworów o znanym stężeniu. Kolorymetr PS-2121 dopełnia zestaw, a umożliwia zbadanie przepuszczalności światła przez fiolki z roztworem, co określa jego względne stężenie.

 

 

Dzięki takiemu zestawowi lekcja chemii będzie o wiele ciekawsza i interesująca dla uczniów, gdyż będą oni mogli brać czynny udział w opracowaniu i przeprowadzeniu doświadczeń, a wiedzę pozyskaną w ten sposób szybko przyswoją i skutecznie zapamiętają.

Więcej czytaj na stronie dedykowanej laboratoriom przyrodniczym Pasco.