Laboratorium chemiczne Pasco Fascynująca lekcja chemii w twojej szkole

PS2921Zestaw startowy Pasco dla chemii (PS-2921) zawiera pakiet czujników, które suche wyjaśnienia i wzory z podręcznika zamieniają w pasjonujące doświadczenia. Dzięki naszym czujnikom przekonasz się choćby o tym, że coca-cola jest niemal identycznej kwasowości jak ocet. Nie czujemy jej przez wysoką zawartość cukru i aromatów w popularnym napoju.

Za pomocą podstawowego czujnika chemicznego jesteśmy w stanie dokonywać wielu pomiarów takich jak: temperatura, pH, przewodność, ciśnienie oraz napięcie. Są to podstawowe wielkości chemiczne, które pojawiają się w wielu działach nauk chemicznych.

PS2117
Czujnik PS-2117 Pasco
PS2121
Czujnik PS-2117 Pasco

Czujnik PS-2117 umożliwia dokładne liczenie kropel. Jest niezbędny przy przeprowadzaniu dokładnych reakcji chemicznych i tworzeniu roztworów o znanym stężeniu. Kolorymetr PS-2121 dopełnia zestaw, a umożliwia zbadanie przepuszczalności światła przez fiolki z roztworem, co określa jego względne stężenie.

 

 

Dzięki takiemu zestawowi lekcja chemii będzie o wiele ciekawsza i interesująca dla uczniów, gdyż będą oni mogli brać czynny udział w opracowaniu i przeprowadzeniu doświadczeń, a wiedzę pozyskaną w ten sposób szybko przyswoją i skutecznie zapamiętają.

Więcej czytaj na stronie dedykowanej laboratoriom przyrodniczym Pasco.

Przeczytaj też:

Co słychać w Pracowni Ekologicznej w Publicznym Gi... Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Białobrzegach poznawali znaczenie różnych wskaźników środowiska: wartości pH , zawartość dwu...
Pakiet Standardowy Pasco PS-2931B Do Nauki Fizyki Fizyka jest bardzo ważną dziedziną nauki, która, jak powszechnie wiadomo rządzi się swoimi prawami. Chcąc sprawdzić niektóre z nich potrzebowalibyśmy ...
Pakiet Standardowy Pasco PS-2927C Do Nauki Chemii Lekcje chemii od zawsze opierają się na prostych lub bardziej zaawansowanych doświadczeniach. Teraz dzięki zestawom czujników do nauki chemii możemy s...
Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie naucz... Stowarzyszenie Rozwinąć Skrzydła w Strzałkowie w listopadzie ubiegłego roku aplikowało do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne...