Materiały i narzędzia edukacyjne online [NAUCZANIE ZDALNE] [AKTUALIZOWANY]

1.

Portal edukacyjno-językowy Yummy oferuje zarówno najmłodszym jak i gimnazjalistom ciekawą metodę nauki języków obcych poprzez zabawę. Dostępne na naszej stronie liczne gry dla dzieci skierowane są do konkretnych grup wiekowych, aby efektywnie rozwijać u nich wyobraźnię i różnorodne umiejętności lingwistyczne. Gry dla dzieci są podzielone na poszczególne kategorie tematyczne, np. gry matematyczne, puzzle, ubieranki, czy kolorowanki. Kolorowanki i ubieranki to idealny sposób aby wykształcić w dziecku poczucie estetyki, myślenie przestrzenne, pomysłowość i koordynację ruchową. Mogą być one doskonałym przygotowaniem do dalszej nauki języka.
 

2.

W Ninatece znajdziesz: ponad 7000 filmów, przedstawień teatralnych i audycji o kulturze. Bez reklam. Za darmo. Oglądaj, słuchaj i komentuj!
 

 


 

3.

Serwis Lektury.gov.pl gromadzi bibliotekę lektur dla wszystkich szczebli edukacji: od nauczania wczesnoszkolnego po profile rozszerzone w liceum.
 
 

 


 

4. Tablice.net.pl

Tablice.net.pl – portal edukacyjny gromadzący lekcje interaktywne w oprogramowaniu SMART Notebook przygotowane przez polskich nauczycieli na tablice i monitory interaktywne. W 2020 r. portal zgromadził prawie 800 lekcji z kilkunastu przedmiotów i na każdy poziom nauczania. Na stronie mnóstwo gier na tablicę interaktywną.


5.

Bogata, jak na darmowe źródło, biblioteka audiobooków w językach obcych, Klasyka literatury, bajki dla wszystkich grup wiekowych: przedszkolaków, uczniów podstawówek i szkół średnich. Dodatkowo słuchowiska po hiszpańsku, francusku, niemiecku i kilku innych językach, ale przede wszystkim bogate źródło kultury oraz narzędzie do osłuchania się i szlifowania języka angielskiego.

 
 

 


 
 
 

6.

Zapraszamy nauczycieli biologii i chemii do zaprezentowania  tematyki pH cieczy za pomocą szybkiego i łatwego do przeprowadzenia doświadczenia cyfrowego.
Przy okazji mogą Państwo wywołać w uczniach żywe zainteresowanie biologią czy chemią, jeśli dowiedzą się, ile wynosi ph octu i coca-coli.
Zachęćcie Państwo  uczniów do obejrzenia poniższego filmu.
 
 

 
 

7. 

Brainly jest społecznością edukacyjną pomagającą uczniom, a także ich rodzicom uzyskiwać odpowiedzi z przedmiotów szkolnych i tematów edukacyjnyc]. Na całym świecie Brainly ma 350 milionów użytkowników.

Brainly jest platformą pytań i odpowiedzi. Każdy ma na swojej ścieżce edukacji czasem problem, z którym nie umie sobie poradzić. Brainly pomaga problem rozwiązywać.

W polskiej bazie znajduje się około 5 milionów odpowiedzi. Można również uzyskać odpowiedź na bieżące pytania od użytkowników platformy.


8. Kalkulator Google

Wpisując do wyszukiwarki Google słowo „kalkulator” wyświetla się jako pierwszy wynik wyszukiwania kalkulator; darmowe, nawet zaawansowane narzędzie od Google. Umożliwia choćby obliczenia na funkcjach trygonometrycznych. Polecamy!

9. Ventusky.com

Doskonała aplikacja pogodowa pokazująca zarówno aktualna pogodę, jak i umożliwiająca jej prognozę około tygodnia do przodu. Dzięki aplikacji można sprawdzić lub zobaczyć prognozę pogody w dowolnym miejscu na Ziemi. 

Szczegółowo do prześledzenia jest kilka zmiennych m.in: temperatura, ciśnienie, opady deszczu, w tym burze, opady śniegu, zachmurzenie, prędkość i kierunek wiatru, wilgotność.

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

(Odwiedzono 274 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy