Wyróżniające się cechy i zalety wszystkich typów monitorów SMART dla szkół i innych placówek edukacyjnych

Monitory interaktywne SMART – Kluczowe funkcje:

Przedni panel sterowania – najważniejsze funkcjonalności w zasięgu ręki – przyciski zasilania, ekran powitalny, wybór źródła wejścia sygnału, cień ekranu, stopklatka, regulacja głośności.

Przedni, wygodny panel przyłączy – port USB dla dysku flash odczytywany przez monitor w trybie pracy autonomicznej lub przez komputer po podłączeniu komputera do monitora (brak konieczności szukania wolnego złącza USB w komputerze, poręczność), porty potrzebne do podłączenia komputera (podłączenie komputera ad hoc, odtwarzacza wideo itp.).

monitory interaktywne SMART do szkół

Automatyczne aktualizacje OTA –aktualizacja Over The Air, czyli bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania. Aktualizacje oprogramowania pobierają się automatycznie.

Posiada standardowe gniazdo OPS (Intel Open Open Plug-Specification) ze wsparciem dla mocy 60W, co pozwala na wbudowanie w monitor komputera PC (koniec problemów z kablami i przedłużaczami).

Czujnik światła otoczenia – automatycznie dostosowuje siłę podświetlenia matrycy do warunków panujących w klasie.

20 punktów dotykowych (20 w systemie Windows i MAC, 10 w Chrome) sprawia, że wielu uczniów może jednocześnie używać gestów takich jak zoom, obracanie, odwracanie, pisanie, rysowanie, bez zakłócania pracy pozostałym. Naturalny sposób nauki sprawia, że uczniowie nawet w niedostrzegalny dla siebie sposób rozwijają umiejętność pracy w grupie.

Kompatybilność – wyświetlacze współpracują z wszelkiego rodzaju urządzeniami z systemami iOS®, Windows®, Android ™ i Chrome OS ™, w tym Chromebook , dzięki czemu można łatwo udostępniać ekrany i strumieniowo przesyłać multimedia.

Object Awareness ™ pozwala wykonywać funkcje myszy palcem, pisać piórem cyfrowym atramentem oraz wymazywać dłonią lub gumką – wszystko bez przełączania narzędzi i trybów.

SMART Notebook 22 jest bezpłatnym  – bez konieczności subskrypcji programem instalowanym na komputerach z systemem Windows lub MAC OX. Zawiera pełen zestaw funkcji, których nauczyciele potrzebują do tworzenia i prowadzenia lekcji na tablicach oraz monitorach SMART.

Dodatkowe funkcje monitorów serii MX i 6000S wyposażonych w SMART iQ:

Wbudowany w monitor system komputerowy SMART iQ oparty o Android – wszystko w jednym. Rozwiązanie zawiera:

Cyfrowa biała tablica – pisane dowolnym kolorem, zmiana grubości pisaka, rozpoznawanie narzędzia, którym dotykamy ekranu (pisakiem piszemy, palcem przesuwamy, dłonią ścieramy), bez konieczności włączania dodatkowych opcji, możliwość wyszukiwania i wstawiania obrazów i filmów wideo z sieci Internet, narzędzia kreślarskie (linijka, kątomierz, ekierka), dodawanie kolejnych stron, przełączanie pomiędzy stronami, dodawanie różnych teł (np. kartka w kratkę, kartka w linie), zapis i otwarcie powstałego zestawu slajdów, eksport notatek do pliku PDF.

Wbudowana przeglądarka internetowa – podniesienie pióra „zamraża” obraz i pozwala na pisanie lub rysowanie po nim. Zapis powstałych adnotacji razem z zamrożonym obrazem oraz ich eksport do plików PDF.

Podgląd wejść – podgląd tego, co widać na każdym urządzeniu podłączonym do monitora. Eliminuje to konieczność zgadywanie podczas przełączania między wejściami.

Ekran powitalny – pozwala na dostosowanie go do swoich potrzeb poprzez wybranie własnego tła ekranu, wyświetlanie ulubionych aplikacji i najnowszych działań (białe tablice, strony internetowe itd.).

Indywidualne profile nauczycieli na monitorze – indywidualne ustawienia tła ekranu, ulubionych aplikacji i najnowszych działań, dostęp do przesyłanych na monitor lekcji oraz treści zajęć z SMART Lumio.

Technologia HyPr Touch ™ z Advanced IR – ponad dwukrotnie większą dokładność niż tradycyjna technologia podczerwieni, zapewniając intuicyjne, naturalne pisanie.

Powierzchnia o niewielkim tarciu Silktouch ™ – wyjątkowo dokładna, naturalna i czuła na dotyk powierzchnia od rogu do rogu monitora. Palce lub pisak bez wysiłku poruszają się po jego powierzchni. Zapewnia godziny bezbłędnego i komfortowego użytkowania.

Dodatkowe funkcje monitorów serii GX:

Wbudowany system Android, który zapewnia nauczycielom szybki dostęp do sieci, białej tablicy, udostępniania ekranu, aplikacje i nie tylko – bez użycia podłączonego komputera.

Dwufunkcyjne pisaki – każdy koniec pisaka to inny kolor lub narzędzie.

Dodatkowe aplikacje i widżety zainstalowane na monitorze.

Wbudowana przeglądarka internetowa.

(Odwiedzono 228 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy