Mózg wykorzystuje tylko 10 proc. swoich możliwości. MIT

Mózg wykorzystuje tylko 10 proc. swoich możliwości – głosi powszechny pogląd.To najbardziej rozpowszechniony mit o mózgu.
Mózg stanowiąc tylko 2% masy całego ciała zużywa aż 20% jego energii. Natura nie jest tak głupia, żeby stworzyć organ, który zarządza całym ciałem, funkcjami, życiem człowieka, a który byłby wykorzystywany w tak niewielkim stopniu, a jednocześnie marnotrawił tak dużo energii.
Jednak pogląd o nikłym wykorzystaniu mózgu ma swoje podłoże w przypuszczeniu, że każdy z nas jest geniuszem i ma nieograniczone możliwości umysłowe. Wierzył w to nawet Albert Einstein. Ale on akurat miał podstawy. 😉
Tymczasem badania za pomocą rezonansu magnetycznego oraz tomografu komputerowego wykazały, że wszystkie rejony mózgu są mniej lub bardziej aktywne przez cały czas.

(Odwiedzono 21 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy