Nauka programowania w edukacji wczesnoszkolnej z kategorii „mission impossible”?

Nowa podstawa programowa wymaga, aby od 1 września 2017 roku nauka programowania była stałym elementem kształcenia od klasy pierwszej szkoły podstawowej. Dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej jest to kolejne nowe wyzwanie. Czy jest to zatem wyzwanie z kategorii „mission impossible”? Niekoniecznie!

Nauka programowania może być łatwa i przyjemna w takim samym pasjonującym stopniu zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela. Wystarczą chęci i właściwe narzędzia.

Przedstawiamy najlepsze, według nas,  rozwiązania w zakresie nauki programowania i kodowania w edukacji wczesnoszkolnej: gry CUBICO i SCOTTIE GO!

 

 

CHCESZ KUPIĆ?

ZADZWOŃ: 22 752 27 88

NAPISZ: 

Cubico jest interaktywnym zestawem edukacyjnym dla dzieci młodszych. Pomaga w naturalny sposób nauczyć się kodowania. Oparty jest na opowiadaniach i zabawach. Zawiera: aplikację na telefon lub tablet, łączący się z tymi urządzeniami interfejs do kodowania za pomocą odpowiednich klocków oraz zestaw książeczek-plansz z zadaniami dla dzieci.

Praca ucznia polega na analizie problemu, opracowaniu rozwiązania i sprawdzeniu osiągnięcia celu.

Wymagania sprzętowe: iPhone4s, 5, 6 i 6plus, iPad Mini, iPad3 i 4 , iPad Air i Air2 oraz Tablety i telefony –  z systemem Android 4.0.3 i nowszym wyposażone w tylną kamerę i Bluetooth.

Prosimy zapoznać się z filmem pokazującym naukę i zabawę z Cubico: http://cubicoding.com/sub/cubico_games.php

 

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania. Składa się z pudełka z kartonowymi klockami i aplikacji dla komputerów lub tabletów. Aplikacja wykorzystywana w grze stawia przed głównym bohaterem (Scottiem) rozmaite wyzwania. Gracz układa za pomocą kartonowych klocków program sterujący ruchami Scottiego. Następnie, za pomocą aplikacji skanuje napisany przez siebie program, wykonując jego zdjęcie lub rejestrując wideo. Aplikacja po zeskanowaniu programu wykonuje go, a gracz może się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany.

 

Wymagania sprzętowe: Dla systemu Android – wersja 4.1.2 lub nowszy, procesor dwurdzeniowy 1.2 GHz, tylna kamera. Dla systemu Windows – 32 lub 64-bitowy system w wersji 7/8/10, 2GB RAM, procesor dwurdzeniowy 1.33GHz, kamera internetowa USB. Dla systemu IOS – wersja 8 lub nowsza,  iPhone 5s lub nowszy, iPad czwartej generacji lub nowszy.

 

Cubico oraz Scottie Go! to nowoczesne gry edukacyjne dla uczniów. W formie zabawy pozwalają na:
– doskonalenie umiejętności analitycznego i logicznego myślenia,
– rozwijanie intuicji algorytmicznej,
– uczenie rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie,
– wspieranie rozwoju kompetencji w zakresie nauczania programowania w edukacji wczesnoszkolnej.

*Urządzenia mobilne nie są elementem zestawów gier.

 

CHCESZ KUPIĆ?

ZADZWOŃ: 22 752 27 88

NAPISZ: 

 

 

(Odwiedzono 344 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy