Niemcy mistrzami Europy 2016 w piłce nożnej?

Od 2006 roku niemieccy eksperci typują zwycięzców wielkich turniejów piłkarskich. Rzadko się mylą. Polacy dotrą do ćwierćfinału Euro 2016. Mistrzami będą Niemcy – wieszczy gazeta „Tagesspiegel”.

kto_wygra_euro_2016

Dziś oczy futbolowego świata zwrócą się na Francję, gdzie zaczynają się 15. mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Jeszcze nigdy w turnieju nie grało tak dużo drużyn (24) i nie trwał on tak długo, jak potrwa obecny, czyli cały miesiąc.

Niemiecka gazeta „Tagesspiegel” po raz pierwszy z okazji mistrzostw świata w piłce nożnej w 2006 roku próbowała przewidzieć zwycięzcę, a potem powtarzała przewidywania przed kolejnymi turniejami europejskimi i światowymi. Sprawdzało się.

Mistrzami świata w 2006 oraz w 2010 roku zostawały drużyny o najwyższej wartości rynkowej (odpowiednio Włochy i Hiszpania), a Europy (2008, 2012) – Hiszpanie. W ostatnich mistrzostwach świata system faworyzował Hiszpanię i Niemcy. Wygrali sąsiedzi zza Odry po bramce Mario Goetzego w meczu z Argentyną.

W odróżnieniu od wielu innych metod, technika wartości rynkowej jest zadziwiająco prosta. Przejrzystym i ogólnie dostępnym systemem, którym da się ocenić jakość piłkarzy, jest ich przybliżona wartość transferowa publikowana przez serwis transfermarkt.de. Wartość całej drużyny równa się sumie wartości poszczególnych graczy. Redakcja „Tagesspiegla” wychodzi z założenia, że najdroższa drużyny oznacza jednocześnie zespół najlepszy.

Wedle obliczeń trzech profesorów, autorów prognozy, Polska dotrze aż do ćwierćfinału, w którym odpadnie po meczu z Hiszpanią. Cena polskiej drużyny wynosi 175 milionów euro, tyle że aż 75 milionów przypada na samego Roberta Lewandowskiego. Reszta na pozostałych 22 powołanych przez trenera Adama Nawałkę zawodników. Czy napastnik reprezentacji  i Bayernu Monachium zaprowadzi ją do 1/4 finału?

Mistrzem świata zostaną Niemcy, których wartość rynkowa wynosi 562 miliony  euro. Depczą im po piętach Hiszpanie (558 milionów), Francuzi (487), Anglicy (477). Czarnym koniem imprezy mogą okazać się Belgowie (461).

Kto wygra Euro? Polska, Polska, Polska. Nadzieja w życiu jest najważniejsza.

 

http://www.tagesspiegel.de/wirtschaft/experten-berechnen-deutschen-sieg-deutschland-wird-europameister/13701280.html

(Odwiedzono 30 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy