|

NOWOŚĆ! Monitor Interaktywny SMART MX V3 dla Edukacji

Firma Smart Technologies systematycznie rozwija swoje produkty. Monitor interaktywny SMART Board MX doczekał się właśnie swojej czwartej wersji oznaczonej jako V3. Jakie innowacje sprzętowe i programowe odnajdziemy w tej najnowszej wersji tak bardzo popularnego monitora?

Monitor interaktywny SMART MX – Co nowego?

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest mniejsza waga monitorów tej wersji. Spowodowane jest to przede wszystkim inną konstrukcją szyby zabezpieczającej, która montowana jest bliżej wyświetlacza i bez żadnych dodatkowych spoin. Takie rozwiązanie poprawia jakość wyświetlanego obrazu i komfort pisania, bo zmniejsza efekt paralaksy.

W poprzedniej wersji wyświetlacza, na przednim panelu połączeniowym, umieszczono port USB typ C, który pozwala na wygodne przesyłanie jednym przewodem wideo w rozdzielczości 4K, dotyku, dźwięku o jakości cyfrowej oraz zasilanie 15 W dla podłączonego urządzenia. Obecna wersja ma w tej chwili dwa takie porty. Drugi umieszczono na bocznym panelu połączeniowym, przy czym pozwala on na zasilanie urządzenia do 65 W.

monitor interaktywny SMART MX

Kolejne rewelacje są związane z mocą obliczeniową systemu komputerowego SMART iQ opartego na Androidzie. Przede wszystkim zwiększono ilość pamięci operacyjnej do 6 GB RAM, dzięki czemu monitor MX V3 jest znacznie bardziej responsywny, oferując wysoką wydajność nawet podczas uruchamiania bardziej złożonego oprogramowania. Istotną sprawą dotyczącą podniesienia wydajności i bezpieczeństwa jest zastosowanie w tym modelu wersji systemu Android 9.0.

Ostatnia ważna zmiana dotyczy aplikacji dostępnych na pokładzie nowego MX V3. Zobaczymy tu nową aplikację do bezprzewodowego udostępniania obrazu z urządzeń użytkowników (smartfony, tablety, komputery itd.) na monitorze. W drugą stronę, czyli z monitora na inne urządzenia też to jest możliwe, co wyróżnia monitory SMART V3 spośród innych. Funkcje tę obsługuje aplikacja SMART Mirror. Z monitorem możemy łączyć się po zainstalowaniu programu na urządzeniu, ale również po prostu skorzystać z dowolnej, nowoczesnej przeglądarki stron WWW. SMART Mirror nie wymaga, aby monitor i urządzenie klienckie było w tej samej sieci Wi-Fi. Dopełnieniem możliwości jest również bezprzewodowe przenoszenie dotyku i pisania pomiędzy podłączonymi urządzeniami.

Wszystkie obecnie dostarczane do szkół wersje monitorów to już MX V3. Bliższe szczegóły techniczne w specyfikacji https://downloads.smarttech.com/media/sitecore/pl/support/product/sbfpd/mx/specs/specssbidmx200v3.pdf

Zobacz dostępne modele monitorów interaktywnych SMART MX:

(Odwiedzono 1 169 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy