|

NOWOŚĆ! Monitory interaktywne SMART serii GX do szkół, przedszkoli, placówek edukacyjnych

W ofercie Smart Technologies pojawiły się nowe monitory oznaczone jako SMART Board GX. Hasłem reklamowym, dla tej linii monitorów jest „Wszystko, co niezbędne w dobrej cenie” i jak informuje firma na swoich stronach seria ma być niedrogą i elastyczną alternatywą dla rozwiązań z projektorami.

Czym różnią się nowe urządzenia od dotychczasowych modeli? Jakie narzędzia zostały zainstalowane na ich pokładzie? Postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Pierwszą rzucającą się różnicą jest wygląd nowej serii, która zawiera monitory o trzech różnych rozmiarach: 65”, 75” i 86”. Smart Technologies przyzwyczaił nas do bieli i delikatnych szarości swoich tablic i monitorów. Seria GX to po prostu czerń i delikatna ramka wokół ekranu, która raczej zbliża urządzenie do rozwiązań biznesowych.

Monitor interaktywny SMART serii GX

Druga różnica w design to dwa pisaki, które jak w poprzednich modelach możemy odłożyć na magnetyczną półkę na ramce pod monitorem. Jednak kolor pisaków już nie jest biały jak dotychczas, ale odpowiada barwie ramki – są one czarne, z lekkiego metalu, zakończone po każdej stronie innej grubości końcówką. Te różnice w grubości końców tego narzędzia pozwalają na przypisanie do każdego z nich innego koloru pisaka lub funkcji. Na przykład z jednej strony możemy mieć pisak, zaś drugiej gumkę do wymazywania.

Monitor rozróżnia narzędzia dotyku i bez przełączania dodatkowych opcji możemy wycierać notatki dłonią i pisać pisakami. Powierzchnia dotykowa jest w stanie odebrać 20 punktów interakcji jednocześnie. Ekran monitora zabezpieczony jest 4 mm hartowanym szkłem z powierzchnia antyodblaskową zabezpieczając wyświetlacz i oczy uczniów. W obudowę urządzenia wbudowano dwa 15W głośniki, zaś z przodu znajdują się niezbędne do sterowania pracą monitora przyciski (zasilanie, wybór źródła sygnału, regulacja głośności, menu ustawień i przycisk powrotu do strony startowej). W komplecie jest również pilot zdalnego sterowania z podobnymi funkcjami. Przedni panel zawiera również przydatne gniazda do podłączeniowe HDMI, USB typ-C (4K@60 Hz alternatywny tryb Display Port, dotyk i dźwięk cyfrowy i zasilanie 15 W), USB 2.0 typ-A, USB2.0 typ-B, USB 3.0 typ-A.

Monitory GX są w stanie zaspokoić potrzeby nauczyciela i uczniów podczas najróżniejszych zajęć. Trzeba zauważyć, że swoją inwencją różnią się od dotychczasowych rozwiązań tej firmy. Urządzenie wyposażone jest w system Android wersji 8.0, 3 GB pamięci podręcznej i 32 GB na aplikacje i dane. Na pokładzie zainstalowano użyteczne w procesie nauczania i uczenia się programy.

Po pierwsze to biała elektroniczna tablica, która pozwala dokonywać notatek, rysunków, dodawać zdjęcia i je opisywać. Dodatkowo materiał z tablicy może zostać szybko przekazany uczniom – wystarczy zeskanować QR code, a urządzenia uczniów połączą się ze stroną internetową, na której zobaczą dokładnie to samo co zawiera ekran tablicy i notatka z lekcji gotowa.

Druga aplikacja to oczywiście przeglądarka internetowa, jak we wszystkich tablicach SMART, a trzecią jest EShare. Ten ostatni program pozwala na bezprzewodowe wyświetlanie zawartości smartfonów, tabletów i komputerów bezpośrednio na ekranie monitora. Jednocześnie jesteśmy w stanie wyświetlić obraz z czterech niezależnych urządzeń komputerowych. Aplikacja na wymienione urządzenia dostępna jest bezpłatnie w sklepie Google Play lub na stronie producenta. Ponadto EShare w wersji na urządzenia z Androidem pozwala na zdalne sterowanie monitorem, odtwarzanie mediów ze smartfona (tabletu), oglądanie zawartości monitora na naszym ekranie i wiele innych. Rozwiązanie to może usprawnić prowadzenie lekcji przez nauczyciela, który może poruszać się swobodnie po całej klasie i sterować pracą monitora interaktywnego.

Na monitorze nie zbrakło ciekawych aplikacji wspomagających nauczanie. Możem przeprowadzić natychmiastowe głosowanie. Wyświetlać i edytować na monitorze dowolne pliki z aplikacji biurowych (prezentacje, arkusze kalkulacyjne, edytory tekstu itp.) dzięki zainstalowanemu WPS Office. Łatwy dostęp i otwieranie plików bezpośrednio z dysków w chmurze: Google Drive i OneDrive. Urządzenie może również wspierać telekonferencje, bo jest kompatybilne z kamerami internetowymi w standardzie UVC.

Po podłączeniu komputera z sterownikami SMART, mamy do dyspozycji wszystkie zalety aplikacji SMART Ink dokonując adnotacji na dowolnym oknie otwartym na komputerze i nie ważne, czy to jest film w odtwarzaczu multimedialnym, czy z YouTube. Ponadto możemy dokonywać adnotacji w programach MS PowerPoint, MS Word i MS Excel. Dodatkowo możliwe jest pisanie i zapisywanie notatek w plikach PDF.

Monitor nie jest zgodny ze standardem SMART iQ, co jest czymś nowym w tym zakresie, bo wszystkie dotychczasowe modele zachowywały go, a wiele miała go wbudowanego na stałe. Wraz z monitorem otrzymujemy program komputerowy SMART Notebook w wersji standard bez ograniczeń czasowych i z możliwością instalacji na nieograniczonej liczbie komputerów. Dzięki temu mamy nieograniczony bezpłatny dostęp do gotowych lekcji na stronie SMART Exchange i www.tablice.net.pl.

Najważniejsze cechy i zalety monitorów interaktywnych SMART serii GX

  1. zawiera na swoim pokładzie niezbędne narzędzia dydaktyczne (elektroniczna biała tablic, udostępnianie notatek z tablicy uczniom, przeglądarka internetowa, bezprzewodowe wyświetlanie zawartości ekranów innych urządzeń, sterowanie monitorem bezpośrednio ze smartfona lub tabletu, szybkie przygotowanie głosowania, otwieranie i edycja większości plików aplikacji biurowych itd.),
  2. dostępne na stałe pływające menu, które pozwala na dokonywanie notatek na dowolnym przechwyconym obrazie z każdego źródła sygnału wyświetlanemu na urządzeniu,
  3. wbudowana usługa „Zaloguj się i przejdź do swoich plików w usłudze OneDrive i na Dysku Google”,
  4. po podłączeniu do komputera możliwość pisania i rysowania po wszystkich oknach komputera, na filmach itp. dzięki aplikacji SMART Ink,
  5. możliwość pisania i zapisywania notatek bezpośrednio w plikach PDF i aplikacji MS Office,
  6. dzięki programów SMART Notebook dostęp do bezpłatnych baz lekcji SMART Exchange i www.tablice.net.pl/lekcje,
  7. wsparcie dla wszystkich popularnych telekonferencje i kompatybilność z kamerami internetowymi w standardzie UVC,
  8. wyposażony w niezbędne i nowoczesne porty komunikacyjne, które wspierają różne standardy, daje swobodę i elastyczność w pracy podczas lekcji,
  9. rozpoznawanie narzędzi, którymi dotykamy powierzchnie ekranu i bez przełączania dodatkowych opcji, można wycierać notatki dłonią i pisać pisakami itp.,
  10. ponadto: dwa dwustronne pisaki (każdy koniec inne narzędzie), wbudowane głośniki 15 W, pilot zdalnego sterowania, zintegrowane Wi-Fi, możliwość udostępnienia uczniom dostępu do Internetu (hot-spot), wbudowany system Android, aktualizacje OTA, port dla modułu PC OPS, zdalne zarządzanie monitorem poprzez SMART Remote Management, 20 punktów interakcji jednocześnie, żywotność panelu 50 000 h, czujnik światła otoczenia, darmowe oprogramowanie w zestawie.

Na zakończenie warto dodać, że monitor wspiera instalację innych aplikacji systemu Android. Pozwala na stworzenie bezprzewodowego punktu dostępu do sieci Internet (hotspot). Wspiera wiele standardów gniazd pozwalając podłączyć do siebie wiele różnych peryferii za pomocą różnych typów przewodów. Ponadto dla użytkowników dostępne jest pływające menu, które pozwala na dokonywanie notatek na dowolnym przechwyconym obrazie z każdego źródła sygnału.

(Odwiedzono 1 075 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy