Oprogramowanie SMART Notebook 2015 już jest!

top_page_left_NB14_k_cbe873af9e

 

Właśnie weszła na rynek nowa wersja programu SMART Notebook, który służy do tworzenia, prowadzenia i zarządzania lekcjami na tablicach interaktywnych Smart, ale też na tablicach innych marek. Przedstawiamy najważniejsze funkcje nowej wersji oprogramowania.

Mechanizm tworzenia ćwiczeń lekcyjnych – pozwala każdemu na szybkie i łatwe tworzenie w mniej niż pięć minut zabaw, wciągających gier edukacyjnych i działań. Nauczyciel bez trudu opracuje zaawansowane wizualnie i edukacyjnie ćwiczenia. Mechanizm tworzenia ćwiczeń lekcyjnych wprowadza elementy grywalizacji do każdej lekcji SMART Notebook, w tym stopery, brzęczyki, randomizery i kostki do gry.

Dodatek mapy myśli – wdrożenie tej funkcji postulowało wielu nauczycieli. Zachęca ona do odkrywania wzajemnych zależności i umożliwia głębszą organizację wizualizacji koncepcji, co prowadzi do głębszego poziomu zrozumienia materiału lekcyjnego.

SMART Notebook jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem edukacyjnym w swoim rodzaju, które zostało pobrane przez prawie sześć milionów użytkowników w ciągu ostatnich trzech lat. poprzez aktywny abonament Notebook Advantage.

Więcej o nowej wersji oprogramowania dowiesz się z samouczka na Tablice.net.pl

Samouczki, instrukcje, porady dotyczące SMART Notebook 2105 na YouTube

Film ilustrujący zastosowanie „mapy myśli” w nauczaniu przy pomocy SMART Notebook 2015 oraz tablicy interaktywnej (w języku angielskim):

oraz „mechanizm tworzenia ćwiczeń lekcyjnych” (film w języku angielskim):

 

Przeczytaj też:

Tablice interaktywne – efektywne nauczanie, ... Trwa ogólnopolska akcja cyfryzacji polskich szkół w ramach programu Aktywna Tablica, która ma na celu zwiększenia wykorzystania w szkołach urządzeń au...
Ranking tablic interaktywnych – Tablica inte... Miło nam poinformować, że tablica interaktywna SMART Board M680 została zwycięzcą rankingu tablic interaktywnych bloga Życie Interaktywne. Wygraną nas...
NOWOŚĆ! SMART Notebook 17 – aktualizacja pro... Okrągła liczba 17 przy SMART Notebook świadczy o tym, że jest to nowa, coroczna wersja tej aplikacji. Smart Technologies przyzwyczaił nas, że te zmian...
Wykorzystanie tablicy multimedialnej w zajęciach L... Postęp technologiczny, z jakim mamy do czynienia w ostatnich czasach, ma duży wpływ na zmiany zachodzące w społeczeństwie. Dziś praktycznie z każdą ak...