Pakiet Standardowy Pasco PS-2925A Do Nauki Biologii

Lekcje biologii od dziś nie muszą już wyglądać tak samo. Dzięki zestawom czujników do nauki biologii możemy wyjść poza ramy podręcznika i dokonać wielu interesujących doświadczeń i pomiarów, takich jak badanie temperatury, stężenie tlenu czy dwutlenku węgla.

RS111_PS-2925_Complete-hpr

 

CHCESZ KUPIĆ?

ZADZWOŃ: 22 752 27 88

NAPISZ: 

 

 

Czujniki PASPORT dla Biologii – Pakiet STANDARDOWY zawiera:

1. Czujnik dwutlenku węgla PS-2110

Czujnik stężenia dwutlenku węgla (PS-2110) ma szeroki dynamiczny zakres pomiaru (0-300K ppm), dzięki czemu możemy dokonywać rozmaitych pomiarów stężenia CO2 poczynając od doświadczeń z wykiełkowaniem grochu (10K ppm), przez zawartość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu (50K ppm), jak również badania stężenia dwutlenku węgla w spalinach samochodowych (80K i więcej) ppm. Dodatkowym ułatwieniem jest szybka i bezproblemowa kalibracja czujnika, którą niezwykle prosto wykonać przyciskając zaledwie jeden przycisk bez potrzeby wykonywania tego z poziomu oprogramowania.

Typowe zastosowania dla czujnika PS-2110, to:

– badanie absorbcji CO2 podczas zjawiska fotosyntezy,

– badanie oddychania organizmów żywych,

– badanie stężenia dwutlenku węgla w pomieszczeniach czy też badanie jego powstawania w trakcie zachodzenia różnych reakcji chemicznych.

 

2. Czujnik tlenu PS-2126A

Czujnik tlenu PS-2126A umożliwia dokonywanie pomiarów stężenia tlenu w powietrzu, dzięki czemu możemy określić jego zawartość w atmosferze, wydychanym powietrzu, w pojemniku z roślinami czy sprawdzić jego wytwarzanie w procesie fotosyntezy. Jest to czujnik niezbędny do przeprowadzania wielu doświadczeń i eksperymentów z dziedziny przyrody, biologii i nauk przyrodniczych.

 

3. Barometr/ Czujnik niskiego ciśnienia PS-2113A

Barometr/ Czujnik niskiego ciśnienia PS-2113A – czujnik umożliwiający dokonywanie pomiarów ciśnienia atmosferycznego oraz wszelkich zmian w zakresie niskich ciśnień, niezbędny do badania warunków środowisk naturalnych oraz wpływ czynników zewnętrznych na zmianę ciśnienia.

 

4. Czujnik jakości wody PS-2230

Czujnik umożliwiający zbadanie parametrów świadczących o jakości cieczy. Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie sprawdzić kwasowość (pH) danej cieczy, określić jej zdolności przewodnictwa, jak również określić zawartość tlenu w niej rozpuszczonego. Ponadto dzięki dołączonej optycznej sondzie tlenu możemy również określić jego procent stężenie w gazach, natomiast dodatkowo dołączona sonda temperatury umożliwia również jej pomiar.

5. Wiatromierz PS-2174

Czujnik umożliwiający badanie właściwości wiatru takich, jak jego prędkość, a ponadto określa temperaturę, bieżące ciśnienie atmosferyczne, wilgotność i punkt rosy. Dzięki tym pomiarom jesteśmy w stanie określić najważniejsze elementy pogodowe.

6. Pojemnik FOTOSYNTEZA PS-2521A

Plastikowy pojemnik dedykowany do przeprowadzania doświadczenia z wykorzystaniem procesu fotosyntezy, jak również innych doświadczeń ekologicznych. Pojemnik jest odpowiednio wyprofilowany i przystosowany tak, by móc do niego szczelnie i bezproblemowo podłączyć np. czujnik tlenu, dwutlenku węgla, temperatury, itp.

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY ZESTAWU STARTOWEGO O KOLEJNE CZUJNIKI DO POMIARU INNYCH WIELKOŚCI Z ZAKRESU NAUK PRZYRODNICZYCH. W OFERCIE PASCO JEST OK. 70 RÓŻNYCH RODZAJÓW CZUJNIKÓW I KILKASET RÓŻNYCH AKCESORIÓW UŁATWIAJĄCYH PRZEPROWADZANIE DOŚWIADCZEŃ.

 

Więcej o laboratoriach przyrodniczych Pasco znajdziesz na www.pasco.com.pl