Pakiet Standardowy Pasco PS-2931B Do Nauki Fizyki

Fizyka jest bardzo ważną dziedziną nauki, która, jak powszechnie wiadomo rządzi się swoimi prawami. Chcąc sprawdzić niektóre z nich potrzebowalibyśmy specjalistycznych urządzeń, które by to umożliwiły lub też moglibyśmy skorzystać z możliwości, jakie dają zestawy czujników PASCO. Dzięki nim badanie temperatury, ciśnienia, ruchu, siły, dźwięku czy też światła staje się niezwykle proste i intuicyjne.

RS238_PS-2931_Complete-hpr

 

 

CHCESZ KUPIĆ?

ZADZWOŃ: 22 752 27 88

NAPISZ: 

PS-2931B Czujniki PASPORT dla Fizyki – Pakiet STANDARDOWY zawiera
1. Czujnik ruchu PS-2103A x 2
Czujnik ruchu PS-2103A – pozwalający na precyzyjny pomiar odległości, prędkości oraz przyspieszenia różnych obiektów. Czujnik ten idealnie współpracuje z różnymi akcesoriami, takimi jak stojaki, uchwyty, wózki czy równie pochyłe, dostępne w większości sal fizycznych. Istnieje możliwość skompletowania również całego asortymentu akcesoriów firmy PASCO, które idealnie nadają się do omawiania wszelkich zagadnień związanych z ruchem. Czujnik wykrywa obiekty znajdujące się już ok 15 cm od urządzenia, dzięki czemu możemy go stosować do różnych pomiarów, takich jak:
– ustalenie zależności pomiędzy położeniem, prędkością i przyspieszeniem,
– zasada zachowania pędu i energii w czasie kolizji,
– monitorowanie ruchu sinusoidalnego ciała zawieszonego na sprężynie,
– pomiar ruchu małych oraz dużych obiektów.

2. Czujnik napięcia/natężenia prądu PS-2115
Jeden z podstawowych czujników w dziedzinie nauk fizycznych. Umożliwia on dokonywanie pomiarów na różnego rodzaju obwodach elektrycznych, akumulatorach i bateriach. Dzięki temu czujnikowi w prosty sposób zmierzymy napięcie i natężenie prądu płynącego z budowanym obwodzie czy też potwierdzimy w praktyce prawa fizyki związane właśnie z elektrycznością.

3. Czujnik pola magnetycznego PS-2112
Czujnik pola magnetycznego PS-2112 – czujnik umożliwiający wykrywanie i pomiar intensywności pola magnetycznego powstałego wokół różnych urządzeń. Teraz możliwy będzie pomiar pola magnetycznego, które wytwarzane jest przez płynący w obwodzie prąd czy też zwykły element posiadający właściwości magnetyczne.
4. Czujnik siły PS-2104 x 2
Czujnik siły PS-2104 – czujnik umożliwiający nam przełożenie siły na konkretne liczby. Dzięki temu urządzeniu możemy zmierzyć siły oddziałujących na siebie ciał, sprawdzić w praktyce zasady dynamiki Newtona czy po prostu przeprowadzić doświadczenie, w którym zbadamy siłę tarcie oddziałującą na poszczególne obiekty.

5. Czujnik ciśnienia bezwzględnego i temperatury PS-2146
Czujnik umożliwiający wykonywanie doświadczeń z pomiarami temperatury i ciśnienia. Dzięki temu czujnikowi można przeprowadzać liczne doświadczenia fizyczne obecne na każdym etapie edukacji.
6. Sonda temperatury PS-2153
Dodatkowa sonda temperatury umożliwia dokonywanie pomiarów temperatury jako jednej z wielu wartości mierzonych w tym samym czasie.
7. Czujnik światła PS-2106A
Wykorzystując czujnik światła możemy zobrazować wiele zjawisk i dokonać licznych pomiarów z istotnego działu fizyki, jakim jest optyka. Mierząc natężenie światła, jego zmiany i kąty odbicie jesteśmy w stanie odtworzyć wiele zjawisk i sprawdzić namacalnie kilka praw fizyki.
8. Czujnik natężenia dźwięku PS-2109
Jak zmierzyć natężenie dźwięku w różnych obiektach, ośrodkach i warunkach atmosferycznych? Dzięki temu czujnikowi jest to niezwykle proste. To niezwykle czułe urządzenia pozwoli nam zmierzyć natężenie dźwięku niemalże przy szepcie, aż do poziomu generowanego przez ogromne maszyny.
9. Czujnik ładunków elektrycznych PS-2132
Czujnik niezbędny w każdej pracowni fizycznej. TO właśnie dzięki niemu możemy zbadać zjawiska elektrostatyczności, proces powstawania i przekazywania ładunków elektrycznych i elektrostatycznych.
10. Fotobramka ME-9498A x 2
Dołączona do zestawu fotobramka jest idealnym narzędziem do badania ruchu obiektów poruszających się przez bramkę, jak np. wahadła. Dzięki temu nie musimy jeż stać ze stoperem i liczyć ruchy obiektów, gdyż to narzędzie wykona tę czynność za nas z wiele większą precyzją, a wszystko to zostanie od razu odnotowane w cyfrowej wersji.
11. Adapter cyfrowy PS-2159
Uniwersalny adapter pozwalający nam na podłączenie cyfrowych sond i czujników do interfejsu Pasport. Może być wykorzystany m.in. z fotobramką, czujnikiem promieniowania, itp.
12. Sonda do pomiaru czasu lotu ME-6810
Element umożliwiający nam pomiar czasu lotu poszczególnych obiektów. Jest to czujnik, który rejestruje upadek lecącego obiektu, a w połączeniu z fotobramką rejestrującą moment startu, daje nam to idealny zestaw do pomiaru wszelkiego rodzaju czasów ruchu.

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY ZESTAWU STARTOWEGO O KOLEJNE CZUJNIKI DO POMIARU INNYCH WIELKOŚCI Z ZAKRESU NAUK PRZYRODNICZYCH. W OFERCIE PASCO JEST OK. 70 RÓŻNYCH RODZAJÓW CZUJNIKÓW I KILKASET RÓŻNYCH AKCESORIÓW UŁATWIAJĄCYH PRZEPROWADZANIE DOŚWIADCZEŃ.

 

Więcej o laboratoriach przyrodniczych Pasco znajdziesz na www.pasco.com.pl