Komputer nauczycielski

Najbardziej istotna pomoc dydaktyczna – to wybór tego właśnie komputera kształtuje w jaki sposób będą używane wszystkie pomoce dydaktyczne.

Czytaj więcej:

Komputer uczniowski

Komputer uczniowski nie musi mieć tych wszystkich cech jakie powinien mieć silniejszy od niego komputer nauczycielski. Moc obliczeniowa może być nieco mniejsza – choć zdecydowanie odradzamy bardzo tanie netbooki przeznaczone na rynek konsumencki. Niepotrzebny jest także czytnik DVD.

Czytaj więcej:

Szkolna sieć komputerowa

Infrastruktura sieciowa zapewniająca bezprzewodowy dostęp do sieci musi stanowić odpowiedź na charakterystykę użytkowników z niej korzystających. Użytkownicy tacy jak uczniowie których jednym z podstawowych narzędzi pracy będzie komputer mobilny lub inne urządzenie przenośne (w przyszłości: ich własne urządzenie przenośne!) z nieprzypisanym stanowiskiem pracy muszą mieć zapewnioną możliwość dostępu do sieci z każdego miejsca na terenie szkoły.

Czytaj więcej:

Tablica interaktywna

Tablica interaktywna nie jest jedynie interfejsem umożliwiającym nauczycielowi pracę „na dużym ekranie“. Jest ona elementem każdego systemu w szkole pozwalającym na rozwijanie kluczowych umiejętności uczniów.

Istotną sprawą jest oprogramowanie dostarczane wraz z tablicą. Powinno być łatwe i intuicyjne w obsłudze, opierać się na podobnej „filozofii” obsługi co popularne aplikacje biurowe oraz pozwalać korzystać na różnych poziomach zaawansowania (uczeń i nauczyciel nawet przed szkoleniem jest w stanie intuicyjnie obsługiwać zestaw).

Czytaj więcej:

Projektor o ultrakrótkiej ogniskowej

Kolejnym kluczowym elementem zestawu interaktywnego jest projektor o ultrakrótkiej ogniskowej który współpracując z tablicą nie może generować cienia ani oślepiać osób pracujących przy niej, jednocześnie zapewniając czytelny i stabilny obraz całkowicie wypełniający powierzchnię roboczą.

Czytaj więcej:

Głośniki

Aby w pełni wykorzystać multimedialne możliwości zestawu interaktywnego nie można pominąć tak ważnego elementu jak zestaw głośnikówktóre muszą umożliwić odpowiedni poziom nagłośniania sali lekcyjnej.

Czytaj więcej:

Wizualizer

Często w czasie lekcji zachodzi konieczność pokazania wszystkim uczniom jakiś eksponat lub ilustrację z książki. Niestety te przedmioty są na tyle delikatne lub unikalne, że obawiamy się oddać je w ręce trzydziestu uczniów ze względu na jego uszkodzenie, zniszczenie lub zagubienie.

Czytaj więcej:

Projektor multimedialny z ekranem

Urządzenie to powinno być wsparciem i uzupełnieniem pracowni komputerowych wszędzie tam gdzie nie ma zestawu interaktywnego. Zarówno projektor jak i ekran powinny być przystosowane do bezpiecznego przenoszenia i przechowywania jednocześnie pozwalając na uzyskanie optymalnej jakości obrazu w czasie zajęć lekcyjnych.

Czytaj więcej:

(Odwiedzono 801 razy, 1 dzisiaj)