Komputery dla nauczycieli, ważne informacje! Do końca III kwartału 2023 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki przekaże nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych komputery do pracy. Programem są objęci także uczniowie klas IV szkół podstawowych, którzy zyskają sprzęt do nauki.

Jaki laptop wybrać dla nauczyciela?

Do realizacji inwestycji niezbędne będzie posiadanie przez organy prowadzące kwalifikowanego podpisu elektronicznego już na początku roku 2023. Wymóg ten wynika z konieczności podpisania umowy na przekazanie sprzętu komputerowego organom prowadzącym, które muszą mieć kwalifikowane podpisy elektroniczne. Organy prowadzące, które nie posiadają jeszcze podpisu elektronicznego, powinny
złożyć wniosek jak najszybciej, ponieważ średni czas oczekiwania na wniosek wynosi około. 30 dni.

MEiN planuje do końca III kwartału 2023 r. dostarczyć komputery dla 465 000 nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz 365 000 uczniów, którzy we wrześniu 2023 r. rozpoczną naukę w IV klasie szkoły podstawowej. Z kolei w III kwartale 2024 r. planowane jest dostarczenie 370 000 komputerów dla kolejnego rocznika uczniów, którzy we wrześniu 2024 roku rozpoczną naukę w IV klasie szkoły podstawowej.

Jeśli poszukują Państwo komputerów dla nauczycieli i komputerów do szkół spełniających wymagania sprzętowe określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 grudnia 2022 r. prosimy o kontakt na adres mail:

kontakt@irs.com.pl

Prosimy o zapoznanie się z wybranymi modelami komputerów dla nauczycieli oraz komputerów dla szkół dystrybuowanych przez naszą firmę:

Jaki laptop wybrać dla nauczyciela?

Przy wyborze laptopa dla nauczyciela kluczowa wydaje się jego wydajność, aby komputer mógł pracować z kilkoma programami jednocześnie. Warto zatem zdecydować się na laptop z procesorem Intel Core i5 lub i7, pamięcią RAM – minimum 8GB, ekranem o przekątnej 15 cali, dysk SSD – co najmniej 256 GB.

Laptop (zestaw) powinien być objęty co najmniej 36-miesięcznym okresem gwarancji producenta.
Serwis gwarancyjny powinien być zlokalizowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Minimalne wymagania sprzętowe dla komputerów dla nauczycieli oraz komputerów dla uczniów według rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 grudnia 2022 r., poz. 2811

komputery dla nauczycieli

…nowe komputery tylko dla czwartoklasistów i nauczycieli szkół podstawowych to w skali kraju 3 mld zł. Ten wydatek przewidziano w KPO. Ważne jest tutaj osiągnięcie korelacji z inwestycjami organów prowadzących szkoły i dobry przepływ informacji, aby można było optymalnie zaplanować wydatki kilkuletnie. Kolejne 2 mld zł w ramach KPO przewidziano na infrastrukturę sieciową. W sumie więc mowa o 5 mld zł, które mogą trafić do polskich szkół podstawowych. Choć to dużo, to jednak ciągle mało, patrząc na faktyczne potrzeby. Poza tym ta kwota nie załatwia problemu w tym zakresie, z jakim borykają się szkoły średnie. Tu sytuacja wygląda jeszcze gorzej.

Rafał Lew-Starowicz, Szkoły potrzebują pilnego wsparcia w zakresie sprzętu IT, Gazeta Prawna, 13 stycznia 2023 r.
(Odwiedzono 7 157 razy, 1 dzisiaj)