Często w czasie lekcji zachodzi konieczność pokazania wszystkim uczniom jakiegoś eksponatu lub ilustracji z książki. Te przedmioty są na tyle delikatne lub unikalne, że nauczyciel obawiają się oddać je w ręce uczniów ze względu na możliwe uszkodzenie lub zagubienie.

Podobna sytuacja występuje w przypadku książek lub czasopism. W klasie jest na przykład jeden numer archiwalnego egzemplarza czasopisma, a chcieli byśmy aby cała klasa jednocześnie zobaczyła ilustrację lub fragment tekstu. Takim rozwiązaniem jest również wizualizer (kamera dokumentacyjna). Urządzenie wyposażone jest w kamerę cyfrową, która rejestruje obraz przedmiotu umieszczonego pod nią, dzięki czemu można wyświetlać fotografie, książki i inne obrazy w czasie rzeczywistym dla całej klasy.

Wygodą dla nauczycieli jest możliwość pisania, zakreślania lub rysowania po stronach materiałów drukowanych bez ich niszczenia (z szacunkiem dla książek). Takim rozwiązaniem jest integracja wizualizera z tablicą interaktywną na poziomie oprogramowania do obsługi tablicy interaktywnej.

Firma IRS Sp. z o.o, właściciel portalu cyfrowa-szkola.info, jest dostawcą wizualizerów oraz tablic interaktywnych. Oferuje kompletne wyposażenie szkolnych klas komputerowych w komputery, laptopy, tablice interaktywne, projektory do szkoły oraz wizualizery.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu: telefon: 22 752 77 88-96,

mail: kontakt@irs.com.pl

Główne zalety takiego rozwiązania:

• błyskawiczne tworzenie i dzielenie się zasobami cyfrowymi,
  • przekształcanie obrazów w interaktywną treść lekcji z wykorzystaniem oprogramowania,
  • możliwość sterowania tablicą bezpośrednio z tablicy interaktywnej.

Nowością jest wykorzystanie kamery dokumentacyjnej i specjalnych znaków nadrukowanych na kartach lub kostkach do sterowania obiektami 3D. To rozwiązanie pozwala uczniom na wizualizowanie i sterowanie obiektami, których normalnie nie są wstanie zobaczyć. jako przykład może być ludzkie serce lub nieistniejący zabytek architektury.