Zestaw multimedialnych ćwiczeń do nauki czytania, inspirowanych metodą 18 struktur wyrazowych

● Do czego służy? Do wykorzystania na zajęciach dydaktycznych (np. roczne przygotowanie przedszkolne lub wcześniej), dydaktyczno-wyrównawczych, logopedycznych, zajęciach terapii pedagogicznej, zajęciach rewalidacyjnych, w edukacji domowej i innych obszarach mających na celu wykształcenie u dziecka umiejętności czytania.
● Z czego się składa? Z ponad 500 ekranów interaktywnych, więcej niż 100 kart pracy, przewodnika metodycznego oraz zestawu materiałów dodatkowych w jednym pudełku.
● Dla kogo? Dla nauczycieli przedszkola, rodziców, logopedów i pedagogów zajmujących się wspomaganiem rozwoju oraz podnoszeniem sprawności umiejętności czytania u dziecka.

mTalent CZYTANIE SY-LA-BA-MI cz. 2 to kontynuacja pierwszej części programu Czytanie SY-LA-BA-MI, a także samodzielny program wspierający proces nauki czytania inspirowany metodą 18 struktur wyrazowych.

Program CZYTANIE SY-LA-BA-MI cz. 2 to:

• zbiór uporządkowanych w kilkunastu zestawach ćwiczeń kształtujących w sposób praktyczny umiejętność czytania wyrazów,
  • ćwiczenia o przemyślanej konstrukcji wspierającej zdobywanie wiedzy, wykorzystujące wyrazy wcześniej poznane oraz stopniujące poziom trudności,
  • materiały do wykorzystania na zajęciach dydaktycznych (np. roczne przygotowanie przedszkolne lub wcześniej), dydaktyczno-wyrównawczych, logopedycznych, terapii pedagogicznej, rewalidacyjnych, a także w edukacji domowej i innych obszarach mających na celu wykształcenie u dziecka umiejętności czytania,
  • efektywne ćwiczenia, których konstrukcja opiera się na analizie sylabowo-głoskowej wyrazów w powiązaniu z ich budową literową,
  • propozycja uzupełniona o zestaw dodatkowych pomocy i publikacji autorskich (np. karty pracy do wydruku, przewodnik metodyczny),
  • materiał z kilkustopniowym systemem motywacyjnym,
  • produkt interaktywny zgodny z wytycznymi dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowo w skład zestawu programu mTalent Czytanie SY-LA-BA-MI cz. 2 wchodzą: tradycyjne elementy wyposażenia: książka „Wyliczanki SY-LA-BO-WE”, poradnik metodyczny, instrukcja użytkowania, dokument licencyjny, gwarancja, książka ze szkoleniem z zakresu tworzenia autorskich materiałów interaktywnych.

Praca z programami mTalent możliwa jest zarówno offline (bez dostępu do internetu), jak i online w każdym miejscu i czasie (szkoła, przedszkole, gabinet, dom) z dostępem do internetu – a także na praktycznie dowolnym urządzeniu (komputer, laptop, tablica i monitor interaktywny, tablet, a nawet smartfon).

Programy mTalent mogą być wykorzystywane podczas zajęć tradycyjnych oraz tych na odległość. Oprogramowanie mTalent – jako jedyne tego typu rozwiązanie na polskim rynku – umożliwia pracę zdalną, w tym wideokonferencje, bez konieczności korzystania z zewnętrznego oprogramowania. Jest to wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie – szczególnie dla najmłodszych dzieci.