Uczniowie mogą zdalnie, poprzez kodowanie, sterować ruchem i wieloma innymi czynnościami robota. System programowania PASCObota, to język wizualny Blockly. Jest on wbudowany w oprogramowanie SPARKvue i dzięki temu tworzy zintegrowane, spójne ogólnoszkolne środowisko edukacyjne obejmujące kodowanie, robotykę oraz zbieranie i analizowanie danych w doświadczeniach przyrodniczych. Dostępne jest także programowanie robota w języku tekstowym Python.

Cena: 4 867,00 zł

Roboty edukacyjne z akcesoriami z zakładki ROBOTYKA Laboratoria Przyszłości

W dofinansowaniu Laboratoria Przyszłości z PASCObot występuje w dwóch wersjach

PS-2994 – PASCObot (wersja podstawowa) – 2 551 zł brutto
ST-7840 – PASCObot (zestaw z czujnikami, sterownikami i kontrolerem //control.Node) – 4 867 zł brutto
Obie wersje spełniają warunki specyfikacji zapisane w katalogu wyposażenia z MEiN.

UWAGA:

Do obsługi robota potrzebny jest program SPARKvue, zainstalowany na komputerze lub urządzeniu mobilnym (nie dołączonych do zestawu):

w wersji na tablety i smartfony program ten jest bezpłatny;
licencja w wersji bezterminowej na wszystkie komputery potrzebna jest tylko jedna na całą szkołę, kupiona teraz lub wcześniej.