Projektor w żarówce

projektor_beam

Miniaturyzacja elektroniki oraz możliwość zastosowania jednego urządzenia do wielu celów jest standardem na rynku elektroniki użytkowej. Oto kolejna odsłona tego trendu: Kalifornijska firma Beam pracuje nad projektorem i zbiera na niego pieniądze w internetowej kweście, który można wkręcić do dowolnej oprawy żarówkowej z gwintem typu E26 i E27. Amerykanie uciułali 759 tysięcy dolarów na wprowadzenie produktu na rynek.
Dzięki projektorowi w żarówce możemy odtwarzać obraz na ścianie z oprawy lampki biurkowej (wyświetlić prezentację lub film w kinie domowym), a na stole – z górnego żyrandola (na przykład film z wideobloga kulinarnego, gdy przygotowujemy potrawę, a przepis znaleźliśmy w internecie).
Obraz do projektora przesyłamy za pomocą Bluetooth lub WiFi z urządzeń mobilnych z systemami iOS lub Android. Urządzenie Beam może działać też jak zwykła żarówka LED.
Projektor Beam znajdzie jednak zastosowanie tylko do zastosowań domowych lub amatorskich ze względu na nikłą jasność (100 ANSI Lumenów) oraz dwa głośniki po 2 Watt każdy. Sprawdzi się zatem w ciemniejszych i cichych pomieszczeniach.

Producent przyjmuje zamówienia w przedsprzedaży w cenie 429 dolarów za egzemplarz.

Do zastosowań w szkołach zalecamy stosowanie sprawdzonych, wydajnych i dedykowanych do edukacji projektorów Hitachi Ultra Short Throw.

 

Film prezentujący możliwości projektora Beam

Więcej informacji o projektorze Beam (w języku angielskim)

(Odwiedzono 17 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy