Projektory o ultrakrótkiej ogniskowej do zestawów interaktywnych

Kluczowym elementem zestawu interaktywnego jest projektor o ultrakrótkiej ogniskowej, który współpracując z tablicą interaktywną, nie może generować cienia, ani oślepiać osób pracujących przy niej. Jednocześnie projektor musi zapewniać czytelny i stabilny obraz całkowicie  wypełniający powierzchnię roboczą. Dzięki temu nauczyciele mają zapewnioną maksymalną ochronę podczas wielogodzinnej pracy w klasie.

projektory_o_ultrakrótkiej_ogniskowej
Dlaczego warto wybrać projektor o ultrakrótkiej ogniskowej do pracy z tablicą interaktywną? Obrazuje powyższa infografika.

Jedynym rozwiązaniem spełniającym te wymagania jest urządzenie o ultrakrótkiej ogniskowej układu optycznego. W celu uzyskania pełnej jakości i czytelności obrazu konieczna jest zgodność formatu obrazu wyświetlanego przez projektor z formatem powierzchni roboczej tablicy. W innym przypadku obraz będzie poza obrysem tablicy lub nastąpi znaczne pogorszenie jakości obrazu (utrata rozdzielczości).

Wybierając projektor multimedialny powinniśmy kierować się podstawowymi parametrami technicznymi tego urządzenia oraz wpływem jego pracy na uczniów i nauczycieli.

Dla wygodnej i bezpiecznej pracy z projektorem (zestawem interaktywnym) potrzebne jest przyłącze sygnałowe (z gniazdami podłączeniowymi) i sterowaniem podstawowymi parametrami projektora (włącz/wyłączm wybór źródła sygnału) w celu wyeliminowania zwisających ze ściany kabli oraz konieczności stosowania pilotów bezprzewodowych.

Minimalne wymagania dla projektora o ultrakrótkiej ogniskowej są następujące:

– jasność 2200 ANSI lumenów w trybie pełnej jasności

– rozdzielczość podstawowa XGA (1024×768)

– kontrast 2000:1

– żywotność lampy 3000 godzin w trybie pełnej jasności

– głośnik 1 x 10W lub 2 x 5W

– wejścia sygnałowe wizyjne 1 x HDMI, 1×15-pin Mini D-sub, 1 xComposite, 1xS-video, 1x Component

– poziom hałąsu 35db w trybie pełnej jasności

– dedykowany uchwyt producenta wielopłaszczyznowej mechanicznej regulacji projektora

– gwarancja na projektor 36 miesięcy

– gwarancja producenta na lampę 36 miesięcy

Powyższe wymagania z nawiązką spełniają projektory:

Projektor Hitachi CP-AX2504 o ultrakrótkiej ogniskowej + dedykowany uchwyt

Projektor Hitachi CP-AX3003 o ultrakrótkiej ogniskowej Ultra Short Throw

Projektor Hitachi CP-CX250 o krótkiej ogniskowej + uchwyt ścienny

Wszystkie powyższe typy projektorów współpracują z tablicą interaktywną.

 

 

 

Przeczytaj też:

CP-X30LWN Hitachi – najlepszy projektor do s... Nowy projektor Hitachi CP-X30LWN szturmem zdobył pierwsze miejsce na podium rankingu najlepszych projektorów multimedialnych opracowywanym przez blog ...
NOWOŚĆ! Projektory do szkół Hitachi CP-X30LWN (320... Dedykowane sektorowi edukacyjnemu nowe projektory Hitachi CP-X30LWN oraz CP-WX30LWN mają jasność, odppowiednio, 3200 i 3000 ANSI, oraz żywotność noweg...
Hitachi CP-WX3042WN – najlepszy projektor do... Projektor wykonany w technologii LCD CP-WX3042 przekonuje do wykorzystywania go w szkołach dynamicznymi obrazami o wysokim kontraście (10000:1) oraz w...
Zestaw Interaktywny Tablica interaktywna i3 8703T1... Nowoczesny zestaw interaktywny, w skład którego wchodzą tablica interaktywna i3 8703T10 o przekątnej 87 cali oraz projektor i3 3303W o ultrakrótkiej o...