Projektujemy i wykonujemy sieć komputerową w szkole

Firma Image Recording Solutions sp. z o.o. właściciel portalu Cyfrowa Szkoła proponuje zaprojektowanie, wycenę oraz instalację szkolnej sieci komputerowej. Zdaj się na nasze ponad 20-letnie doświadczenie w obsłudze szkół.

szkolna_siec_komputerowa_rysunek_pogladowy_wzor

ZADZWOŃ: 22 752 27 88

NAPISZ: kontakt@irs.com.pl

 

NOWOŚĆ !!! Kompletna infrastruktura sieciowa szkoły zarządzana z chmury – Cisco Meraki dla Edukacji
Unikalne, skalowalne rozwiązanie, w 100% zarządzane i monitorowane z chmury
Kompletna infrastruktura sieciowa dla szkoły (WiFi, bezpieczeństwo, przełączanie)

 

szkolna_siec_komputerowa_meraki_cisco_wzor

Wzrost ilości urządzeń mobilnych, nowe zagrożenia związane z bezpieczeństwem, nowe narzędzia edukacyjne – to wszystko stawia coraz poważniejsze wyzwania przed infrastrukturą nowoczesnej szkoły. Wykorzystywanie w szkole rozwiązań znanych z domu jest pomysłem na krótką metę – szybko przestają wystarczać, a ich funkcjonalności, tak związane z wydajnością, bezpieczeństwem, jak i kontrolą nie spełniają wymagań.

Cyfrowa rewolucja ostatnich lat zmieniła oblicze edukacji. Proces edukacyjny nie może się już obejść bez stosowania technologii IT. Zapewnienie uczniom i nauczycielom dostępu do Internetu, coraz powszechniejszy dostęp do cyfrowych narzędzi oraz materiałów edukacyjnych – to wszystko stało się palącą potrzebą każdej szkoły.

Jednocześnie nie możemy zapominać o związanych z tym zagrożeniach – tak z zakresu bezpieczeństwa, kontroli dostępnych treści, jak też potrzeby utrzymania, zarządzania i monitorowania infrastruktury.
W odpowiedzi na te potrzeby oferujemy unikalne rozwiązanie, adresujące dzisiejsze i jutrzejsze potrzeby edukacji.
Cisco Meraki jest zarządzane w 100% z chmury – nigdy dotąd nie można było uzyskać tak rozbudowanej funkcjonalności w tak prosty sposób. Bez implementacji skomplikowanych, trudnych w utrzymaniu systemów – wszystko dostępne od zaraz, zarządzane przez przeglądarkę za pomocą intuicyjnego interfejsu.

szkolna_siec_komputerowa_meraki

Dzisiaj szkoły często wykorzystują rozwiązania klasy SOHO, dające dobre rezultaty dla kilku urządzeń końcowych. Wzrost ilości urządzeń wykorzystywanych przez uczniów skutecznie wyczerpuje jednak ich możliwości.
Rozwiązanie Cisco Meraki nie tylko zapewnia wysoką przepustowość (prędkość transmisji do 1 Gb/s) i bezpieczny dostęp (szyfrowanie transmisji AES256), ale pozwala na obsłużenie nawet 100 urządzeń końcowych per punkt dostępowy.

szerokopasmowy_internet_w_szkolach_meraki_cisko_2
Barierą przed udostępnieniem uczniom dostępu do sieci jest często obawa o bezpieczeństwo – tak z punktu widzenia zagrożeń płynących z Internetu (wirusy, malware, niechciane treści), jak i możliwości prowadzenia przez uczniów nieakceptowanych przez szkołę aktywności.

Wbudowane w rozwiązanie Cisco Meraki mechanizmy bezpieczeństwa eliminują tą barierę:
• Firewall i IPS (Intrusion Prevention System) zabezpieczają sieć szkoły przed zagrożeniami płynącymi z sieci publicznej
• Filtrowanie i kontrola treści uniemożliwia poszczególnym grupom użytkowników dostęp do nieautoryzowanych treści i usług w oparciu o 80 kategorii stron internetowych
• Integracja z usługami Google SafeSearch, Bing SafeSearch i YouTube EDU pozwala dodatkowo ograniczyć wyniki wyszukiwania do bezpiecznych zasobów
• Mechanizmy ograniczania pasma umożliwiają wskazanie, które aplikacje wykorzystywane w sieci mają większy priorytet np. dostęp do dziennika lub zasobów edukacyjnych a które mniejszy np. filmy lub treści rozrywkowe
• Automatyczna aktualizacja baz danych zagrożeń gwarantuje ochronę przed najnowszymi zagrożeniami

Zarządzanie urządzeniami mobilnymi – Dzisiejsze środowisko sieciowe musi efektywnie i bezpiecznie obsłużyć zarówno urządzenia należące do szkoły, jak i przynoszone przez uczniów. Cisco Meraki dostarcza funkcjonalności wspierające zarządzanie urządzeniami końcowymi:
• System rejestracji i zarządzania urządzeniami mobilnymi pozwala kontrolować profile użytkowników i przechowywane dane, zdalnie instalować aplikacje czy też ograniczać instalacje użytkownika. W przypadku utraty urządzenia daje możliwość zdalnego wyczyszczenia urządzenia. Rozwiązanie dla sieci wyposażonej w mniej niż 100 urządzeń jest dostępne bez opłat.
• Analizator ruchu pozwala granularnie monitorować aktywność użytkowników, wykorzystywane przez nich aplikacje i usługi.
• System autoryzacyjny pozwala na samodzielne zbudowanie bazy użytkowników, autorejestrację bądź uzyskanie dostępu w oparciu autoryzację SMS albo Facebook.
• Funkcjonalność Geofencing współpracuje z systemem GPS i pozwala określić obszary, w których mogą przebywać zarejestrowane urządzenia. Wyniesienie urządzenia poza taki obszar zaalarmuje administratora systemu.
Scentralizowane zarządzanie z chmury – implementacja wszystkich tych funkcjonalności przy użyciu klasycznych systemów wymaga instalacji wielu urządzeń i rozwiązań (kontrolery sieci bezprzewodowej, systemy autoryzacji i kontroli treści, systemy zarządzania, monitorowania aplikacji czy analizatory ruchu). Wykorzystując rozwiązanie Cisco Meraki wszystko jest dostępne w chmurze – zawsze aktualne, dostępne i bez konieczności budowania kadry administracyjnej. Interfejs zarządzania jest intuicyjny i może być obsługiwany przez osoby bez przygotowania technicznego.

Cisco Meraki to rozwiązanie sprawdzone w tysiącach placówek edukacyjnych na świecie.

Obejrzyj prezentację poświęconą szkolnej sieci komputerowej Cisco Meraki

 

(Odwiedzono 167 razy, 1 dzisiaj)
Scroll to Top