Rok Szkolny 2020/2021

Polska szkoła się zmienia. Nauczyciele, uczniowie i rodzice tkwią w oku cyklonu. Dzieje się dużo, nie do końca wiemy, co z tego fermentu wyniknie.


Co wiemy?


Polska szkoła z placówki edukacyjnej przeistacza się właśnie w placówkę edukacyjną z elementami przychodni i izolatki. Ministerstwo Edukacji Narodowej na wielu diagramach nakreśla drogi postępowania w przypadku pojawienia się w szkole koronawirusa. Założenia są słuszne. Jak będzie? Tego akurat nie wiemy.
To co jeszcze wiemy?
Rząd szykuje kolejne pieniądze na sprzęt komputerowy i audiowizualny do szkół, co wydaje się ze wszech miar słuszne. Po co nosić starożytny tornister, skoro można notebook w małym plecaku?

– Ministerstwo Edukacji kontynuuje program „Aktywna tablica”. W ciągu ostatnich kilku lat to ogromne pieniądze na wyposażenie szkół w głośniki, projektory, różnego rodzaju urządzenia multimedialne, ekrany dotykowe. Ten program będzie kontynuowany w kolejnych latach, a w roku 2020 wszystkie środki będą przeznaczone na zakup laptopów, bo zdajemy sobie sprawę, że to w tej chwili największa potrzeba w szkołach – mówił Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej.


Pandemia koronawirusa przyspiesza zmiany na rynku pracy, które są wynikiem cyfryzacji i robotyzacji wielu profesji. Na całym świecie ubywa ofert pracy w zawodach usługowych, przybywa w wyspecjalizowanych fizycznych i umysłowych. Firmy chcą murarzy, kucharzy, fachowców e-commerce i informatyków. Na pewno uświadamiają to sobie nauczyciele i rodzice. Czas na przekazanie wiedzy dzieciom.

W szumie informacyjnym mogą Państwo liczyć na zespół Image Recording Solutions sp. z o.o. Pomożemy, jak umiemy, w efektywnym, zorientowanym na wymogi XXI wieku nauczaniu.

(Odwiedzono 167 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy