SMART kapp iQ

smart_kapp1

 

  • Firma Smart Technologies wprowadza na rynek interaktywny wyświetlacz SMART kapp iQ, następcę modelu SMART kapp.
  • SMART kapp umożliwia wykonywanie notatek za pomocą pisaków suchościerlanych, a ich usuwanie wykonywane jest zwykłą gąbką.
  • Innowacyjność rozwiązania polega na tym, że słuchacze wystąpienia mogą na swoich tabletach lub smartfonach zainstalować aplikację, która pozwala na bieżąco widzieć materiały powstające na flipchart’cie.

Celem nie jest oczywiście lepsza widoczność notatek, ale możliwość wykonywania własnych, prywatnych zrzutów wybranych materiałów bezpośrednio na swoim urządzeniu mobilnym. Można powiedzieć, że po spotkaniu wychodzimy z „własnymi notatkami”.

SMART Kapp okazał się rozwiązaniem idealnym na uczelniach, w biurach, podczas prezentacji lub pokazów. W prosty sposób zwiększył komfort współpracy w zespołach lub ułatwił prowadzenie notatek na wykładach. Materiały przekazywane są poprzez chmurę, a parowanie urządzeń można szybko zrealizować przez Bluetooth lub przez kody QR.

smart_kappJego następca SMART Kapp iQ poszedł krok dalej. Teraz uczestnicy spotkania nie są tylko biernymi odbiorcami, ale dodatkowo mogą za pomocą swoich urządzeń mobilnych nanosić adnotacje na interaktywnym ekranie w czasie rzeczywistym, z dowolnego miejsca, a wszyscy uczestnicy widzą te zmiany „na żywo”. Dodatkowo istnieje możliwość przenoszenia zrzutów adnotacji bezpośrednio do programu SMART Notebook, aplikacji SMART amp lub systemu zarządzania nauczaniem.

Zalety stosowania urządzenia w klasach szkolnych:

  • pozwala wszystkim uczestnikom procesu edukacyjnego na współpracę między sobą poprzez wymianę pomysłów lub pytań w formie adnotacji nanoszonych pomiędzy wyświetlaczem i dowolnymi urządzeniami mobilnymi, dzięki czemu praca w grupach i instruktarz nauczyciela stają się bardziej dynamiczne,
  • ważne kwestie i kluczowe informacje mogą być łatwo przechwytywane przez robienie zrzutów ekranu i ich archiwizowanie.
  • lekcje mogą biec w sposób bardziej spokojny, bez konieczności wykonywania szybko notatek odręcznych z wykładu lub lekcji, które zwykle okazują się niezbyt czytelne i dokładne,
  • możliwość przenoszenia notatek pomiędzy SMART kapp iQ, a innymi rozwiązaniami do przechowywania i zarządzania procesem nauczania (SMART Notebook, SMART amp itd.).

 

Strona produktu

http://education.smarttech.com/en/products/smart-kapp-iq

Film:

 

(Odwiedzono 91 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy