SMART Mirror – nowy bardziej elastyczny sposób na bezprzewodowe udostępniania ekranu na monitorach SMART serii MX 200 V3 i 6000S V3

W serii monitorów interaktywnych MX200 V3 i 6000S V3, produkowanych przez firmę Smart Technologies i wyposażonych w rozwiązanie komputerowe SMART iQ Android, został wdrożona nowa aplikacja do bezprzewodowego udostępniania obrazu na wyświetlaczu. Została nazwana SMART Mirror i pozwala na bardziej elastyczne oraz wszechstronne podejście do wykorzystania udostępniania ekranu podczas prezentacji oraz współpracy grupowej.

Głównym zadaniem SMART Mirror jest bezprzewodowe wyświetlenie obrazu z różnych urządzeń na monitorze. Można je realizować przez:

  • przeglądarkę internetową za pomocą strony https://www.smartmirror.link/,
  • zainstalowany na urządzeniu program SMART Mirror (w obecnej chwili dostępne wersja na Windows 10+, macOS 10.15+, Android 5.0+, iOS 13.0+),
  • natywne przesyłanie strumieniowe (AirPlay lub Google Cast),
  • urządzenia z system Android (Smart View, Screen mirroring i Quick Connect).

SMART Mirror, oprócz funkcji wyświetlania obrazu ze swojego urządzenia na monitorze, zawiera kilka niezwykle ciekawych rozwiązań, które na pewno okażą się przydatne podczas spotkań, pracy grupowej nad rozwiązaniem problemów i zajęć w małych grupach.

Jednym z nich jest cyfrowa tablica, która pozwala na dwukierunkową współpracę nad notatkami lub rysunkami. Wyświetlana jest ona na monitorze, ale dostęp do niej i możliwość pisania, mają wszyscy uczestnicy sesji. Mogą oni również wykonywać samodzielnie zrzuty zawartości tablicy na swoich urządzeniach. Powrót do prezentacji ekranów i ponowna praca z zawartością tablicy, możliwa jest w dowolnej chwili na każdym urządzeniu.

Drugim udogodnieniem jest prezentacja na monitorze filmów, które zwykle mają nie małą objętość i przesyłanie ich na żywo, poprzez sieć na monitor powoduje często pogorszenie ich jakości, zacięcia podczas wyświetlania i tym podobne problemy. Rozwiązaniem tej kwestii w aplikacji SMART Mirror, jest wysłanie filmu „do kolejki” i jego prezentacja dopiero po całkowitym pobraniu go do pamięci monitora.

Następnym interesującym udogodnieniem jest tymczasowy folder tworzony dla uczestników spotkania. Mogą oni umieszczać w nim pliki ze swoich urządzeń i linki do stron. Ponadto w folderze automatycznie zapisywane są zrzuty z zawartością tablicy oraz przesłane filmy. Każdy użytkownik ma dostęp do jego zawartości i może zapisać wybrane elementy w pamięci swojego urządzenia. Obsługiwane typy plików:

  • dźwięk: mp3, wav,
  • dokumenty: doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptm, pptx, ppsx, txt, odt, ods, odp,
  • obrazy: jpg, png,
  • wideo: avi, mov, mp4.

SMART Mirror obsługuje również pliki PDF i archiwa zip.

Innym udogodnieniem jest możliwość pisania nad prezentacją. Pozwala ona na nanoszenie adnotacji i ich usuwanie bezpośrednio na prezentowanej przez uczestnika zawartości ekranu na monitorze interaktywnym. Jedną z korzyści płynących z używania aplikacji SMART Mirror do współpracy jest możliwość skorzystania z funkcji Touchback dostępnej na urządzeniach z systemem Windows i macOS. Umożliwia ona dwóm uczestnikom bezpośrednią interakcję z prezentowanym ekranem w czasie rzeczywistym. Jeden z nich robi to na swoim urządzeniu, a drugi na ekranie monitora interaktywnego.

Ważną zagadnieniem dla twórców SMART Mirror jest bezpieczeństwo. Sesja zabezpieczona jest 6 cyfrowym kluczem, bez którego nie można się do niej dołączyć. Możemy również w ustawieniach zablokować dostęp tylko dla połączeń lokalnych, czyli osób, które będą korzystać z jednej sieci np. w szkole lub firmie.

Kontrolowanie porządku podczas pracy z uczniami lub spotkania umożliwia tryb moderatora, pozwalający na zarządzanie wyświetlaną na monitorze zawartością, zapraszanie uczestników do wyświetlania oraz odbierania im tej możliwości. Jest również opcja wylogowania konkretnych osób z sesji.

Podczas spotkania możliwe jest również użycie widoku siatki, gdzie na ekranie monitora interaktywnego będzie można zobaczyć zawartość ekranu urządzenia prezentowaną przez 2 do 4 użytkowników jednocześnie. Ekran zostaje wtedy podzielony na części.

(Odwiedzono 131 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy