Ty dyktujesz, Google Docs piszą

Google Docs jest darmową, dostępną on line alternatywą dla pakietu biurowego Microsoft Office czy bezpłatnego Open Office. Dzięki oprogramowaniu oferowanemu przez Google utworzysz dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, formularze, prezentacje.

Teraz Google Docs mają nową funkcję. Zapisują to, co podyktujesz przez mikrofon. Funkcja przyda się nauczycielom, którzy szybko chcą przelać na papier (jak to dziś archaicznie brzmi) swoje pomysły na lekcje lub przenieść do komputera przygotowane wcześniej odręczne notatki. Ułatwi też pracę uczniom; ci szybko podyktują Google np. szkic wypracowania.

Google Docs rozpoznają polskie słowa, ale robią błędy ortograficzne i interpunkcyjne. Mimo tych niedoskonałości jest to sprytne i szybkie narzędzie do tworzenia dokumentów, do czego nie potrzeba ani długopisu, ani klawiatury.

Czy następnym krokiem będzie tekstowe lub holograficzne odczytywanie myśli? Wynalazki, które w latach 80. i 90. XX wieku rysowały się jako fantastyka z „Gwiezdnych wojen” dziś wydają się na wyciągnięcie ręki.

(Odwiedzono 59 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy