Urządzenia cyfrowe w szkole

[AKTUALIZACJA 12 września 2022 r.]

Urządzenia cyfrowe w szkole to przede wszystkim tablice interaktywne, monitory interaktywne, kompletne zestawy do programów Aktywna Tablica oraz Laboratoria Przyszłości. Prosimy wybrać interesujący Państwa rodzaj sprzętu:

Urządzenia cyfrowe w szkole to także:

Urządzenia cyfrowe w szkole stają się standardowym elementem wyposażenie klas i pracowni przedmiotowych. Prosimy o zapoznanie się z ofertą monitorów i tablic interaktywnych SMART. Nabywając je, szkoła zyskuje dostęp do ponad 900 bezpłatnych lekcji z każdego poziomu nauczania, a ponadto wsparcie konsultanta w szkole oraz on-line, autoryzowany serwis w Polsce.

Oferta edukacyjna obejmuje ponadto projektory multimedialne, laboratoria przyrodnicze PASCO, komputery dla nauczycieli i uczniów.

Prosimy o złożenie zapytania ofertowego na: kontakt@irs.com.pl

Monitory interaktywne do szkół

urządzenia cyfrowe w szkole - monitory interaktywne

Monitor interaktywny jest rodzajem dużego ekranu, niektórzy mówią – telewizora dotykowego lub ekranu multimedialnego, z którego obraz jest widoczny dla wszystkich słuchaczy w klasie. Powierzchnia wyświetlacza jest czuła na dotyk dzięki temu osoba stojąca przy tablicy ma możliwość obsługiwana komputera, uruchomiana dowolnych programów. Wygląda to tak jak byśmy pracowali na bardzo dużym tablecie lub zewnętrznym dużym ekranie komputera. Dodatkowo pozwala, tak jak w przypadku tradycyjnych tablic, na pisanie, rysowanie.

Większość monitorów interaktywnych wyposażona jest w system Android. Bez podłączania zewnętrznego komputera od razu istnieje możliwość pisania na ekranie monitora jak na tablicy szkolnej, przeglądania internetu oraz korzystania z aplikacji dydaktycznych.
Monitory łączą się z siecią Internet, więc nauczyciel może z łatwością sięgnąć do materiału na lekcję zapisanego na swoim dysku w chmurze, czy udostępnić wszystko co zapisał na tablicy jednym kliknięciem – każdy uczeń wychodzi z lekcji z notatkami w telefonie.

Po co i jakie jest zastosowanie monitora interaktywnego w szkole, przeczytacie Państwo po kliknięciu w to zdanie.

Monitory interaktywne SMART do szkół:

Najpopularniejsze monitory interaktywne SMART dla szkół kupią Państwo, klikając na poniższy obrazek:

Tablice interaktywne do szkół

urządzenia cyfrowe w szkole - tablice interaktywne

W wielu polskich szkołach wciąż główną pomocą do prowadzenia lekcji są tablice, na których nauczyciele i uczniowie piszą kredą. Ale coraz śmielej wkraczają do szkół urządzenie cyfrowe, jakimi są tablice interaktywne.

W przypadku zastosowań edukacyjnych tablica pozwala nauczycielowi między innymi na:

  • zapisanie wszystkiego co działo się na powierzchni tablicy interaktywnej (obraz wraz z naniesionymi notatkami i rysunkami) i przekazanie tego materiału w wersji elektronicznej lub papierowej uczniom,
  • wyświetlenie dowolnego tła potrzebnego w czasie lekcji (np.: tło w kratkę, układ współrzędnych, pięciolinia itp.) i pisanie po nim,
  • uruchomienie dowolnego programu edukacyjnego, encyklopedii lub słownika multimedialnego, przywołanie wybranej strony internetowej i pisanie po nich

Po co i jakie jest zastosowanie tablicy interaktywnej w szkole, przeczytacie Państwo po kliknięciu w to zdanie.

Tablice interaktywne SMART do szkół:


Projektory do szkół:

Projektor do tablicy interaktywnej Epson EB-685W

https://www.cyfrowa-szkola.info/projektor-do-tablicy-interaktywnej-epson-eb-685w/

Komputery do szkół


Nauka kodowania

Prosimy o złożenie zapytania ofertowego na: kontakt@irs.com.pl

(Odwiedzono 3 692 razy, 1 dzisiaj)