Przeczytaj koniecznie, jeśli chcesz zdobyć nowe umiejętności!

Chcesz nauczyć się języka obcego, grafiki komputerowej, programowania czy zdobyć jakąkolwiek inną nową umiejętność? Potrzebujesz przynajmniej 66 dni systematycznej pracy, by przyzwyczaić mózg do nowych zadań i systematyczności. Lekko nie jest. Ale dla chcącego…!

Z badań psychologicznych wynika, że średni czas potrzebny do osiągnięcia maksymalnego poziomu automatycznego wykonywania zadania (co w naukowym żargonie oznacza po prostu nawyk) wynosi sześćdziesiąt sześć dni. Gdy jednak staramy się rozwinąć zdrowe przyzwyczajenie, jego wdrożenie, czyli “automatyzacja”, będzie musiało potrwać co najmniej osiemdziesiąt dni.

“Mózg na manowcach” David Disalvo, Carta Blanca, Warszawa 2013 

To oznacza, że dla systematycznego, automatycznego wykonywania nowych zadań potrzebujemy przynajmniej dwóch miesięcy ciężkiej, żmudnej pracy, podczas której mózg będzie zachęcał: nie ucz się, idź na lody; nie czytaj, idź się popalać; nie oglądaj filmów po angielsku, skocz do znajomych na grilla.

Nie dajmy się naszemu własnemu mózgowi, który też nie chce się przemęczać. Już dziś zacznijmy to, co zaplanowaliśmy na jutro.

“Mózg na manowcach” David Disalvo, Carta Blanca, Warszawa 2013

(Odwiedzono 32 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy