|||

Urządzenia cyfrowe w szkole [AKTUALIZACJA 23 października 2023 r.]

Urządzenia cyfrowe w szkole to przede wszystkim monitory interaktywne, tablice interaktywne, projektory multimedialne, kompletne zestawy do programów Aktywna Tablica oraz Laboratoria Przyszłości. Prosimy wybrać interesujący Państwa rodzaj sprzętu.

Urządzenia cyfrowe w szkole stają się standardowym elementem wyposażenie klas i pracowni przedmiotowych. Prosimy o zapoznanie się z ofertą monitorów i tablic interaktywnych SMART. Nabywając je, szkoła zyskuje dostęp do ponad 1000 bezpłatnych lekcji z każdego poziomu nauczania, a ponadto wsparcie konsultanta w szkole oraz on-line, autoryzowany serwis w Polsce.

Monitory Interaktywne

Tablice Interaktywne

Projektory Multimedialne

Komputery do Szkół

Złóż zapytanie ofertowe na: kontakt@irs.com.pl

urządzenia cyfrowe w szkole

Monitory interaktywne – najpopularniejsze urządzenia cyfrowe w szkole

Monitor interaktywny jest rodzajem dużego ekranu, niektórzy mówią – telewizora dotykowego lub ekranu multimedialnego, z którego obraz jest widoczny dla wszystkich słuchaczy w klasie. Powierzchnia wyświetlacza jest czuła na dotyk, dzięki czemu osoba stojąca przy tablicy ma możliwość obsługiwania komputera i uruchamiania dowolnych programów. Wygląda to tak, jakbyśmy pracowali na bardzo dużym tablecie lub zewnętrznym dużym ekranie komputera. Dodatkowo pozwala, tak jak w przypadku tradycyjnych tablic, na pisanie i rysowanie.

Zobacz też: Po co i jakie jest zastosowanie monitora interaktywnego w szkole, przeczytacie Państwo po kliknięciu w to zdanie

Większość monitorów interaktywnych wyposażona jest w system Android 11 lub wyższy. Bez podłączania zewnętrznego komputera od razu istnieje możliwość pisania na ekranie monitora jak na tablicy szkolnej, przeglądania internetu oraz korzystania z aplikacji dydaktycznych. Monitory łączą się z siecią Internet, więc nauczyciel może z łatwością sięgnąć do materiału na lekcję zapisanego na swoim dysku w chmurze, czy udostępnić wszystko, co zapisał na tablicy jednym kliknięciem – każdy uczeń wychodzi z lekcji z notatkami w telefonie.

Monitory Interaktywne do Szkół SMART serii GV V2 oraz MX V4:

Monitory interaktywne SMART GX V2

Monitory interaktywne SMART Board serii GX V2 są nowoczesnym narzędziem edukacyjnym zapewniającym szeroki zakres funkcji technicznych, niezbędnych do efektywnego nauczania interaktywnego. Na ich pokładzie znajdziemy oprogramowanie do tworzenia i prowadzenia lekcji SMART Notebook i oraz aplikcję do pisania SMART INK, które są dołączone bezpłatnie i bez abonamentu. Dzięki temu nauczyciele mają dostęp do zaawansowanych narzędzi, które pomagają w tworzeniu interaktywnych lekcji i notatek.

Monitory interaktywne SMART MX V4

Monitory interaktywne SMART Board serii MX V4 są zaawansowanym narzędziem edukacyjnym. Jedną z najważniejszych cech tych monitorów jest wbudowany system Android 11, który umożliwia nauczycielom dostęp do szerokiej gamy aplikacji edukacyjnych. Wyróżniają się one również zintegrowanym zestawem 6 mikrofonów oraz dwoma głośnikami o mocy 20 W każdy.

Ponadto, monitory te są wyposażone w czytnik NFC, czujnik światła otoczenia, dwa porty USB-C, Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.2. Posiadają oprogramowanie do nauczania SMART Notebook oraz do pisania SMART INK, które są dostępne bezpłatnie i bez konieczności opłacania abonamentu, umożliwiając tworzenie i prowadzenie interaktywnych lekcji. Dodatkowym atutem jest zdalny system zarządzania monitorami SMART Remote Management,ułatwiający nauczycielom zarządzanie ustawieniami monitora na odległość.

Zobacz też: Analiza porównawcza monitorów interaktywnych SMART do szkół: GX V2 oraz MX V4

Urządzenia cyfrowe w szkole to także:

Oferta edukacyjna obejmuje ponadto tablice interaktywne, projektory multimedialne, laboratoria przyrodnicze PASCO, komputery dla nauczycieli i uczniów.

Tablice interaktywne SMART do szkół

W wielu polskich szkołach wciąż główną pomocą do prowadzenia lekcji są tablice, na których nauczyciele i uczniowie piszą kredą. Ale coraz śmielej wkraczają do szkół urządzenie cyfrowe, jakimi są nie tylko najnowocześniejsze monitory interaktywne, ale także tablice interaktywne z projektorami ultrakrótoogniskowymi.

W przypadku zastosowań edukacyjnych tablica pozwala nauczycielowi między innymi na:

  • zapisanie wszystkiego co działo się na powierzchni tablicy interaktywnej (obraz wraz z naniesionymi notatkami i rysunkami) i przekazanie tego materiału w wersji elektronicznej lub papierowej uczniom,
  • wyświetlenie dowolnego tła potrzebnego w czasie lekcji (np.: tło w kratkę, układ współrzędnych, pięciolinia itp.) i pisanie po nim,
  • uruchomienie dowolnego programu edukacyjnego, encyklopedii lub słownika multimedialnego, przywołanie wybranej strony internetowej i pisanie po nich

Zobacz też: Po co i jakie jest zastosowanie tablicy interaktywnej w szkole?

Złóż zapytanie ofertowe na: kontakt@irs.com.pl

(Odwiedzono 883 razy, 1 dzisiaj)

Podobne wpisy