Typowe Problemy i Samodzielne Rozwiązania:

Tablice interaktywne SMART Board są wykorzystywane przede wszystkim w szkołach, oferując intuicyjne rozwiązania do prowadzenia lekcji i uczestnictwa w nich uczniów. Jednak, jak każde urządzenie elektroniczne, mogą napotykać na różnego rodzaju usterki techniczne. Poniżej przedstawiono kilka typowych problemów, które można napotkać przy korzystaniu z tablic interaktywnych SMART, oraz wskazówki, jak je rozwiązać, a także które z nich mogą wymagać pomocy profesjonalnego serwisu tablic interaktywnych SMART:

1. Nieregularne działanie tablicy interaktywnej:
    • Zresetuj tablicę interaktywną, odłączając i ponownie podłączając kabel zasilający​​.
  2. Problemy z dotykiem:
    • Upewnij się, że zainstalowano i uruchomiono sterowniki SMART Product Drivers 11 lub nowsze.
    • Upewnij się, że tablica interaktywna ma bezpośrednie połączenie USB z komputerem i że kabel USB nie jest dłuższy niż 5 m.
    • Upewnij się, że tablica interaktywna jest zasilana, sprawdzając, czy lampka kontrolna świeci się na zielono.
  3. Problemy z łącznością:
    • Upewnij się, że kabel USB między komputerem a kontrolerem tablicy interaktywnej (DSP) jest prawidłowo podłączony.
    • Podłącz kabel USB do innego gniazda USB w komputerze.
    • Zainstaluj najnowszą wersję sterowników SMART Product Drivers na połączonym komputerze​​.

Problemy wymagające profesjonalnej pomocy serwisu tablic interaktywnych:

Niektóre problemy z tablicami interaktywnymi SMART mogą wymagać profesjonalnej pomocy technicznej. Na przykład, jeśli po zastosowaniu powyższych rozwiązań problem nadal występuje, zaleca się skontaktowanie z pomocą techniczną SMART. Dodatkowo, jeśli tablica interaktywna wykazuje poważne uszkodzenia fizyczne lub nieprawidłowości, które nie mogą być rozwiązane za pomocą samodzielnych kroków rozwiązywania problemów, profesjonalna pomoc techniczna będzie wymagana.

Zaleca się również, aby zgromadzić niezbędne informacje techniczne przed skontaktowaniem się z pomocą techniczną SMART, co może obejmować zrozumienie danych sensorów tablicy interaktywnej serii SMART Board M600, korzystanie z produktów i funkcji SMART z projektorem interaktywnym Epson​.

W celu zgłoszenia sprzętu do serwisu prosimy o:

1. pobranie znajdującego się pod tymi linkami Word (doc) lub PDF formularza zgłoszenia sprzętu do serwisu

2. wypełnienie formularza w edytorze Word lub w innym kompatybilnym z Word, ewentualnie – o czytelne wypełnienie ręczne

3. odesłanie wypełnionego dokumentu jako załącznik pliku Word lub innego kompatybilnego, ewentualnie wypełnionego ręcznie dokumentu jako plik PDF na e-mail: serwis@irs.com.pl

4. prosimy oczekiwać na kontakt ze strony pracownika Działu Serwisu Image Recording Solutions sp. z o.o. w celu potwierdzenia otrzymania zgłoszenia. Kontakt nastąpi w możliwie najszybszym terminie.

(Odwiedzono 1 918 razy, 1 dzisiaj)