|

Dofinansowanie z MEiN na pracownie przyrodnicze 2021 r. Co każdy dyrektor wiedzieć powinien?

Rok 2021 jest ostatnim dla szkół podstawowych, które nigdy nie były gimnazjum na to, by otrzymać dofinansowanie z MEiN na zakup pomocy dydaktycznych do pracowni przedmiotów przyrodniczych.

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło kryteria podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2021.

Program obejmie w tym roku wszystkie publiczne szkoły podstawowe, które nigdy nie były gimnazjami i nie skorzystały z tego dofinansowania w latach ubiegłych. To ostatni rok programu, który trwa od 2018 r.

Termin składania wniosków do MEiN przez jednostki samorządu terytorialnego mija 31 maja 2021 r.

Zasady dofinansowania (w skrócie):

• Obejmuje pracownię geografii, biologii, fizyki i chemii
  • MEiN nie precyzuje, co można kupić i nie wymaga uzasadnienia wyboru.
  • Nie jest konieczny żaden wkład własny szkoły.
  • Limit środków na szkołę i przedmiot jest ustalany przez MEN po spłynięciu wszystkich wniosków.

We wszystkich ubiegłych latach limity dofinansowania były następujące: biologia, fizyka, chemia – po 20 tys. zł na przedmiot, geografia – 15 tys. zł. Razem – 75 tys. zł dla każdej szkoły. Zapewne w bieżącym roku będą one takie same.

W czerwcu lub lipcu zostanie podjęta decyzja dotycząca wysokości dofinansowania dla każdej ze szkół. Wtedy będzie można sporządzić ostateczną listę urządzeń, które zostaną zakupione.

Obejrzyj film informujący o dofinansowaniu z MEiN w 2021 r. do pracowni przyrodniczych:

Prosimy o złożenie zapytania ofertowego na mail: kontakt@irs.com.pl