PS-7612A – Energia Odnawialna – Pakiet z Czujnikami – Jakościowy skok w edukacji ekologicznej

W edukacji przyrodniczej i technicznej zrozumienie zasad działania odnawialnych źródeł energii staje się kluczowe dla przyszłych techników, inżynierów, ekologów. Zestaw PASCO PS-7612A wyróżnia się jako niezbędne narzędzie ułatwiające kształcenie na lekcjach fizyki, i zajęciach ekologicznych, oraz jako pomoc wyjaśniająca poglądowo skomplikowane zagadnienia uczniom technikum i studentom politechniki. Ten pakiet edukacyjny jest przeznaczony do badania kluczowych koncepcji dotyczących przemian energetycznych i wydajności przy produkcji energii ze źródeł odnawialnych, stanowiąc istotny element programu Pracownia Ekologiczna z PASCO.

Zawartość zestawu


ST-7611 – Energia odnawialna – zestaw: Podstawowy moduł do eksploracji odnawialnych źródeł energii.
PS-3211 – Bezprzewodowy czujnik napięcia elektrycznego: Kluczowy do analizy wydajności turbin i ogniw. Umożliwia pomiar napięcia w różnych eksperymentach z dziedziny fizyki, chemii i innych.
PS-3212Bezprzewodowy czujnik natężenia prądu: Umożliwia pomiar mocy turbin i ogniw, może zostać wykorzystany do innych eksperymentów na lekcjach fizyki i techniki.

Możliwości zestawu

Zestaw PS-7612A umożliwia uczniom praktyczne badanie i zrozumienie różnych aspektów energii odnawialnej:

  • wpływ kąta padania światła i temperatury – wydajność ogniw słonecznych
  • pomiar wydajności – analiza efektywności ogniw słonecznych i turbin wiatrowych
  • optymalizacja turbin wiatrowych – badanie wpływu liczby łopat, ich długości, skoku i kształtu na moc turbiny
  • transformacje energii i krzywe mocy – zrozumienie, jak energia jest przekształcana i jaka jest wydajność tych procesów oraz zapoznanie z technologią automatyzacji i uproszczeniem skomplikowanych analiz, dzięki zastosowaniu cyfrowych metod pomiarowych.

Praktyczne zastosowanie

Po teoretycznym wprowadzeniu uczniowie mogą przejść do praktycznych projektów takich jak projektowanie i budowanie własnych turbin słonecznych lub wiatrowych. To doskonała okazja do zastosowania zdobytej wiedzy i rozwijania umiejętności w ramach edukacji STEM.

Rozszerzenia i akcesoria

PASCO oferuje możliwość rozszerzenia zestawu o dodatkowe czujniki, co pozwala na jeszcze głębsze eksplorowanie tematu energii odnawialnej.

Zestaw PS-7612A to nie tylko narzędzie edukacyjne, ale przede wszystkim brama do zrozumienia i docenienia znaczenia zrównoważonego rozwoju i ekologii w dzisiejszym świecie. Jest to inwestycja w przyszłość naszej planety i młodych umysłów,

(Odwiedzono 24 razy, 1 dzisiaj)
Scroll to Top